UK Bookmakers

Konkurs

Justyna Szadkowska.

800px Mieczyslaw Rys Trojanowski

Konkurs na prezentację
o gen. Mieczysławie
Rysiu-Trojanowskim
z Krośniewic

UWAGA! Termin składania prac został przedłużony do 28 października!

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zapraszają mieszkańców powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w konkursie historycznym na prezentację multimedialną pt. „Generał Mieczysław Ryś- Trojanowski w służbie Niepodległej”. Termin składania prac – do 28 października br.

Generał M. Ryś-Trojanowski urodził się 21 października 1881 w Krośniewicach. Był synem Szymona, powstańca styczniowego. Uczestniczył w rewolucji 1905 roku. Był generałem brygady Wojska Polskiego, członkiem Związku Walki Czynnej, oficerem Legionów Polskich w sztabie I Brygady. Walczył m.in. w bitwach pod Konarami, Kominkiem, Kostiuchnówką, Kuklami. Podczas II wojny światowej współpracował z Węgierskim Sztabem Generalnym oraz ruchem oporu w okupowanej Polsce. 19 marca 1944, po zajęciu Węgier przez Niemcy, został aresztowany i umieszczony w obozie koncentracyjnym w Mauthausen, gdzie został zamordowany 4 kwietnia 1945. Został odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojskowego Virtuti Militari (1921), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1928), Krzyżem Niepodległości z Mieczami (1937), czterokrotnie Krzyżem Walecznych i Złotym Krzyżem Zasługi.


Konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach wiekowych: osoby niepełnoletnie i dorośli uczestnicy. Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować prezentację multimedialną dotyczącą życia i działalności gen. M. Rysia-Trojanowskiego zgodnie z regulaminem dostępnym poniżej.
Prace konkursowe będą oceniane przez jury złożone z pracowników merytorycznych Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Prezentacje można dostarczyć w zaklejonej kopercie do 28 października 2018 r. osobiście do Ośrodka Kultury OSPa w Krośniewicach (ul. Targowa 15) lub drogą pocztową na adres: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, ul. Targowa 15, 99-340 Krośniewice z dopiskiem „Gen. M. Ryś-Trojanowski – lokalny patriota w służbie Niepodległej”.
Do prezentacji należy dołączyć kwestionariusz zgłoszeniowy dostępny w regulminie. Konkursowi patronują Burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

 

REGULAMIN I KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIOWY

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here