UK Bookmakers

Kolory Polski

Justyna Szadkowska.

0001 2 copy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 http://filharmonia.lodz.pl/pl/wszystkie-koncerty

 

DANCE OF FIRE

 

Dance of Fire Quartet,

czyli taniec i ogień...


koncert w Krośniewicach

już 29 lipca

 

W ostatnią niedzielę lipca o godz. 19. 00 w kościele parafialnym odbędzie się koncert w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej ,,Kolory Polski”. Tym razem gościć będziemy kwartet Dance of Fire. Zespół wystąpi w składzie: Grzegorz Tobis – klarnety/ instrumenty perkusyjne, Waldemar Żarów – klarnet/ tilinca, Piotr Wybraniec – klarnet, Tomasz Żymła – klarnet basowy/ flet irlandzki.
Dance of Fire to pierwszy w Polsce kwartet klarnetowy specjalizujący się w muzyce folkowej. Źródłem inspiracji jest dla artystów muzyka bałkańska, klezmerska i rodzima. Grają kompozycje własne, a także melodie tradycyjne, wyłącznie w swoich aranżacjach. Do dźwięku klarnetów dodają perkusję i etniczne instrumenty dęte. Wszystko to razem tworzy unikalne brzmienie Dance of Fire – ognistą mieszankę klasycznej techniki i słowiańskiej energii.
Czterej członkowie zespołu ukończyli Akademię Muzyczną w Katowicach i na co dzień grają w najlepszych polskich orkiestrach symfonicznych i operowych. Początek ich współpracy datuje się na rok 2014; wtedy to postanowili wspólnie realizować swoją pasję, którą jest muzyka tradycyjna. Zaczęli poszukiwać nowych barw i środków ekspresji. Brzmienie, które udało im się stworzyć, niejednokrotnie doceniła międzynarodowa publiczność, między innymi na koncertach podczas Europejskich Kongresów Klarnetowych w Katowicach i Gandawie, stolicy Flandrii. Artyści są laureatami 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Amsterdamie.
Koncerty Dance of Fire to mieszanka bałkańskiej energii, polskiej spontaniczności i liryzmu oraz klezmerskiej wirtuozerii. Tematy muzyki tradycyjnej często prowokują do improwizacji, tak więc każde wykonanie utworu jest niepowtarzalne. Szczerość przekazu i bezpośredniość drzemiąca w muzyce ludowej sprawia, że trafia ona prosto do serc publiczności. Podczas koncertu w Krośniewicach zabrzmi muzyka bałkańska, żydowska i polska.

Kilku nagrań w wykonaniu Dance of Fire można posłuchać na kanale YouTube.

,,Kolory Polski” – niedziela, 29 lipca, godz. 19.00, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach.

Trzeba to usłyszeć!

 

Po koncercie, na skwarze miejskim, odbędzie się pokaz teatru ognia ENIGMA.

Trzeba to zobaczyć!

dsc0337

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here