UK Bookmakers

Czas plenerów – czas koncertów

Justyna Szadkowska.

 DSC0364 copyPóźna wiosna i lato to zawsze intensywny czas koncertów kapeli Krośniewiacy. W okolicy organizowane są liczne imprezy plenerowe, w których zespół chętnie uczestniczy. Tak było też w miniony weekend.

W niedzielę, 24 czerwca Krośniewiacy wystąpili w Kutnie, gdzie odbyła się 10. edycja festynu ,,Na ludowo w mieście róż”. Na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego swój program przedstawiło kilkanaście zespołów z regionu kutnowskiego oraz przyjezdne grupy. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, kapela Okowita, Leszczynianki, Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej, Zespół Tańca Ludowego Masovia, Zespół Pieśni i Tańca Zduńskowolanie, Grupa Wokalna Koła Gospodyń Wiejskich z Podlasia, Zespół Pieśni i Tańca Kotlina z Osieka – oto grupy, które zaprezentowały się na scenie, a wśród nich byli też Krośniewiacy. Nie zabrakło solistów – Jan Kafarski grał na harmonijce ustnej, a Patrycja Licha dała pokaz tańca Flamenco. Twórcy ludowi sprzedawali swoje wyroby – rzeźbę, malarstwo, haft artystyczny. Można było nauczyć się wyplatania wianków, potańczyć (potańcować?) i dobrze się bawić, a koncert gwiazdy wieczoru – Magitzy po raz kolejny udowodnił, że folkowe nuty są dla ludzi w każdym wieku. Krośniewiacy w swoim programie zaprezentowali klasyczne utwory folkloru miejskiego i ,,przysposobione” do tego nurtu poprzez aranżację czy instrumentarium, jakim dysponuje kapela. Próbkę występu, zarejestrowanego przez TV Kutno można znaleźć na kanale YouYube pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=t4kiPFccOPk

Z Kutna muzycy pojechali do gminy Bedlno, gdzie odbywał się Festyn Świętojański. Tam w miejscowości Pniewo na stawem środowiskowym Cysak trwała już impreza plenerowa związana z tradycją nocy świętojańskiej. Uczestnicy zabawy uwili wianki – indywidualnie lub zespołowo, a koncert kapeli z Krośniewic poprzedził obrzęd puszczania ich na wodę. Były konkursy dla dzieci, zabawy, a wieczorem tańczono przy muzyce. Godzinny występ Krośniewiaków przyjęto w Pniewie serdecznie, nie żałując oklasków.
W tym czasie reprezentacja Polski już szykowała się do pamiętnego meczu z Kolumbią, więc cały skład kapeli gorąco kibicował. A że tego wieczoru każdy grał jak umiał... Krośniewiacy grali lepiej, bezsprzecznie.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here