UK Bookmakers

Raz w roku rządzą dzieci!

Justyna Szadkowska.

 DSC0775 copyDzień Dziecka przypada 1 czerwca, więc o takiej porze, kiedy w kalendarzu jeszcze panuje wiosna, a w przyrodzie swoje rychłe przyjście nieśmiało zapowiada lato. W tym roku jednak lato przyszło wcześniej i wyjątkowo odważnie dawało o sobie znać. Już od początku maja raczyło nas pełnią słońca i upałem, czyli iście wakacyjną aurą, taki też był Dzień Dziecka. Najmłodsi krośniewiczanie w piątek, 1 czerwca świętowali w swoich szkołach i przedszkolach, a w niedzielę, 3 czerwca mogli pod opieką rodziców skorzystać z atrakcji oferowanych przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Przed godz. 15.00 na parkingu przy ulicy 3 Maja zgromadziły się całe rodziny – dzieci w przebraniach, a strój rodziców uzależniony był od poczucia humoru i odwagi tychże. Plakaty informujące o paradzie ulicznej zachęcały dorosłych, by obudzili w sobie dziecko, i niektórzy rodzice ulegli tej perswazji. Miło było patrzeć, jak pląsają ze swoimi pociechami, bo czas oczekiwania na wyruszenie parady wypełniono tańcem i zabawą.

Kiedy przyszła pora, na ulice miasta wyruszył korowód rodzin. Na czele kroczyli szczudlarze, a dalej barwna grupa dzieci i dorosłych, którzy chcieli zamanifestować solidarność z najmłodszymi członkami naszej społeczności oraz sprawić im przyjemność. Rodzice zajęli się też animacją lalek teatralnych, które z okazji Dnia Dziecka zostały zabrane na spacer po mieście. W czasie przemarszu śpiewano dziecięce piosenki, a na skwerze, gdzie zatrzymali się uczestnicy parady, do zabawy przygrywała Orkiestra Dęta z Krośniewic.

Gdy korowód dotarł na teren rekreacyjny przy hali sportowej, odbyło się losowanie nagród, w którym brali udział wszyscy przebrani uczestnicy zabawy. Wejściówki do Aquaparku w Kutnie, smycze do kluczy i czepki, które wręczono szczęśliwcom, to zasługa radnej Jadwigi Piotrowskiej, natomiast płyty z muzyką dla dzieci ufundowało GCKSiR.

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka to dobra okazja, aby wręczyć nagrody w konkursach organizowanych przez GCKSiR, toteż uhonorowani zostali laureaci konkursu wiedzy o symbolach narodowych, konkursu plastycznego na projekt widokówki z Krośniewic i najlepsi czytelnicy, którzy wygrali w rywalizacji prowadzonej w bibliotece przez cały rok szkolny.

Resztę upalnego popołudnia uczestnicy spędzili na placu zabaw, włączając się w animowane działania prowadzone przez grupę Tęczowo lub korzystając z dostępnych urządzeń służących rekreacji (wszystko gratis!). Instruktorki GCKSiR malowały dzieciom rozgrzane buzie i wykonywały figurki z balonów – na życzenie, natomiast radni Rady Miejskiej w Krośniewicach częstowali watą cukrową i popcornem (obydwa urządzenia do produkcji łakoci to dar radych dla GCKSiR z okazji Dnia Dziecka w 2014 i 2016 roku – znakomicie się sprawdzają!).

Dzień Dziecka minął niepostrzeżenie, w gorącej atmosferze i przy dobrej zabawie. Parada uliczna w kostiumach to powrót do czasu żakinad, które dawniej przemierzały ulice miasta (ostatni raz bodajże na początku lat 80.). Warto wrócić do tej tradycji, bo dla dzieci przemarsze w kolorowych strojach, a także czas domowych przygotowań do tego wydarzenia (który jest tajemnicą rodzin i ich wspólnym przeżyciem) będą miłym wspomnieniem.

Drodzy Rodzice,
kostium niczego Wam nie ujmuje – ani godności, ani powagi, ani autorytetu. Przeciwnie – pokazuje, że umiecie bawić się z dziećmi i jesteście w stanie wiele dla nich zrobić. Każde dziecko chciałoby mieć taką Mamę i takiego Tatę, którzy raz w roku pomaszerują z nim ramię w ramię i odważą się na odrobię szaleństwa.

Może za rok kolejni dorośli obudzą w sobie dziecko?

 

GCKSiR w Krośniewicach, jako organizator imprezy dla dzieci, serdecznie dziękuje:
• Uczestnikom parady – za wytrwałość w kostiumie mimo aury, a szczególnie Superrodzicom – za świetną zabawę, poczucie humoru i odwagę wyjścia z roli ,,poważnego dorosłego”;
• Panom Policjantom – za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zabawy;
• Orkiestrze Dętej z Krośniewic – za koncert i umilenie czasu pląsów na trasie przemarszu;
• Radnym Rady Miejskiej – za wytrwałość w pracy i znakomitą jakość regionalnych produktów (takiej waty i popcornu próżno szukać gdzie indziej, zwłaszcza w tej cenie – za uśmiech!);
• Grupie Tęczowo – za przewodniczenie zabawie i świetną realizację animacji;
• Strażakom OSP w Krośniewicach – za dostarczenie wody do basenu z kulami;
• Kadrze wesołego miasteczka – za cierpliwość.

 

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here