UK Bookmakers

Urodziny Niepodległej - Finał

Justyna Szadkowska.

20170717 niepodlegla8x5Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach informuje, że wiosek instytucji pn. ,,Urodziny Niepodległej – Finał” zgłoszony do konkursu w ramach Programu Dotacyjnego ,,Niepodległa” został pozytywnie oceniony i zyskał dofinansowanie w kwocie 14.000 zł. Do biura projektu w tym roku spłynęło wyjątkowo dużo wniosków, bo aż 2516. Z tym większą satysfakcją i radością została przyjęta informacja o wynikach konkursu – wśród 218 wniosków zyskujących dofinansowanie znalazł się również krośniewicki pomysł.

Celem projektu jest włączenie mieszkańców gminy do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości, co przyczyni się do upowszechnienia wiedzy historycznej, budowania pamięci zbiorowej, wzmacniania poczucia wspólnoty lokalnej i dumy narodowej.

W ramach Finału odbędą się następujące wydarzenia:

1 ,,Był taki dzień” – rekonstrukcja historyczna (główny realizator – Zespół Szkół nr 1 w Krośniewicach);

2 ,,Jesteśmy stąd…” – krośniewicki wieczór wspomnień z wykorzystaniem materiałów filmowych, w programie również ,,Quiz o naszym mieście” (realizator – GCKSiR);

3 Warsztaty muzyczne i wokalne – przygotowanie koncertu ,,Wolność...” (realizator – GCKSiR);

4 ,,Wolność… „– koncert w wykonaniu utalentowanych mieszkańców Krośniewic (I część), połączony z wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przez uczestników spotkania (II część, realizator całości – GCKSiR);

5 Wydanie broszury edukacyjnej pt. ,,Krośniewice. Jesteśmy stąd…” popularyzującej biogramy osób urodzonych w Krośniewicach lub związanych z miastem (główny realizator – Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego).

,,Niepodległa” to program wieloletni, a dofinansowanie na przedsięwzięcia propagujące polską historię i patriotyzm przyznano w tym roku po raz drugi. Dofinansowano duże wydarzenia kulturalne i małe, lokalne programy. Dzięki pozyskanym środkom w Krośniewicach finalne działania będą miały stosowną oprawę.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here