UK Bookmakers

Urodziny Niepodległej - Finał

Justyna Szadkowska.

20170717 niepodlegla8x5Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach informuje, że wiosek instytucji pn. ,,Urodziny Niepodległej – Finał” zgłoszony do konkursu w ramach Programu Dotacyjnego ,,Niepodległa” został pozytywnie oceniony i zyskał dofinansowanie w kwocie 14.000 zł (koszt całości – 16.560 zł). Do biura projektu w tym roku spłynęło wyjątkowo dużo wniosków, bo aż 2516. Z tym większą satysfakcją i radością została przyjęta informacja o wynikach konkursu – wśród 218 wniosków zyskujących dofinansowanie znalazł się również krośniewicki pomysł, który zostanie zrealizowany wspólnie z Zespołem Szkół nr 1 i Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego.

Celem projektu jest włączenie mieszkańców gminy do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości, co przyczyni się do upowszechnienia wiedzy historycznej, budowania pamięci zbiorowej, wzmacniania poczucia wspólnoty lokalnej i dumy narodowej.

W ramach Finału odbędą się następujące wydarzenia:

1 ,,Był taki dzień" – rekonstrukcja historyczna (główny realizator – Zespół Szkół nr 1 w Krośniewicach);

2 ,,Jesteśmy stąd... "– krośniewicki wieczór wspomnień z wykorzystaniem materiałów filmowych, w programie również ,,Quiz o naszym mieście" (realizator – GCKSiR);

3 Warsztaty muzyczne i wokalne – przygotowanie koncertu ,,Wolność..." (realizator – GCKSiR);

4 ,,Wolność... "– koncert w wykonaniu utalentowanych mieszkańców Krośniewic (I część), połączony z wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przez uczestników spotkania (II część, realizator całości – GCKSiR);

5 Wydanie broszury edukacyjnej pt. ,,Krośniewice. Jesteśmy stąd..." popularyzującej biogramy osób urodzonych w Krośniewicach lub związanych z miastem (główny realizator – Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego).

,,Niepodległa” to program wieloletni, a dofinansowanie na przedsięwzięcia propagujące polską historię i patriotyzm przyznano w tym roku po raz drugi. Dofinansowano duże wydarzenia kulturalne i małe, lokalne programy. Dzięki pozyskanym środkom finalne działania w Krośniewicach będą miały stosowną oprawę.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here