UK Bookmakers

Zabili go i uciekł, czyli ,,Opera mydlana” w kutnowskim wydaniu

Justyna Szadkowska.

utwCo się stanie, gdy w jednym miejscu – Domu Spokojnego Artysty – znajdzie się zespół pensjonariuszy nietuzinkowych, exgwiazd różnych dziedzin artystycznych, z których jedni nie zauważyli, że reflektory skierowano już zupełnie gdzie indziej, a inni sadzą, że nigdy nie oświetlały ich jak należy? Pomiędzy przekonaniem o własnej wyjątkowości a frustracją jest pole do bycia przeciętnym, jednak nikt nie chce zająć tej przestrzeni. Oprócz potyczek słownych i konfliktów o większej sile zdarzają się drobne radości – flirty, czasem miłość, poker ,,na pieniądze”, ktoś przynosi czekoladki, ale główną materię życia stanowią wspomnienia – od byłych żon do pamiętnych wakacji w 1957 i 1961, kiedy to działo się... – lepiej głośno nie mówić. Tak to niespokojnie płynie czas w Domu Spokojnego Artysty. Kiedy pojawia się możliwość powrotu na scenę, wszyscy poszukują pomysłu na swój występ, wykonując polecenia dyrektorki i pracownicy ośrodka, jak dawniej poddawali się kierownictwu reżysera. Coś jednak burzy tok przygotowań do dorocznej imprezy – kradzież dzieła van Gogasa, a potem śmierć dawnego garderobianego sprawia, że w Domu Spokojnego Artysty nikt już nie zazna spokoju, bowiem wraz z przyjazdem znalezionej w Internecie detektyw – Lady Gilotyny (Elżbieta Olejnik), dawnej cenzorki, w ośrodku pojawiają się także duchy przeszłości. Wszyscy są podejrzani...

Zabawną sztukę pt. ,,Opera mydlana” obejrzeli krośniewiczanie w środę, 23 kwietnia w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie. Zaprezentował ją Teatr ,,Czemu nie?” kutnowskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Scenariusz napisali Dominika Staniszewska i Krzysztof Ryzlak, a wyreżyserował Krzysztof Ryzlak. W spektaklu o artystach nie mogło zabraknąć muzyki – fragmenty znanych arii operetkowych wykonali odtwórcy ról emerytowanych śpiewaków – Stenia Augsburg, Maria Jabłońska i Władysław Krysiak, przygotowani przez Ewę Murzynowską (śpiewaczkę rodem z Kutna). Wykorzystano także melodie z popularnych polskich seriali. Cały zespół Teatru ,,Czemu nie?” zagrał z równym zaangażowaniem i bawił widownię przez 70 minut. Komedię kryminalną pt. ,,Opera mydlana” warto obejrzeć, a taka możliwość pojawi się znów po wakacjach. Krośniewicka grupa widzów poleca jako remedium i antidotum, zamiast Positivum i Extraspasminy, ale Bilobil można zażyć, żeby nie zapomnieć do jesieni.

google round logo zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here