UK Bookmakers

Wierszem o zwierzątkach

Justyna Szadkowska.

 DSC0625

W dniu 30 stycznia w sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury po raz kolejny odbył się Wielki Konkurs Recytatorski „Zwierzątkowo”, w którym od lat biorą udział dzieci z Krośniewic uczęszczające na zajęcia grupy teatralnej „Na przekór” działającej przy GCKSiR.

W trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało się 39 uczestników, a jury pod przewodnictwem Jadwigi Rzetelskiej - instruktorki KDK stanęło przed niełatwym zadaniem ich oceny. Siedmioro recytatorów z Krośniewic prezentowało się w kategoriach II i III. Recytowane były wiersze znane i mniej znane, poważne i zabawne, krótkie i długie, ale wszystkie wykonane z przejęciem i zaangażowaniem. Każde wykonanie zasługiwało na docenienie, dlatego publiczność nie szczędziła braw. Po wysłuchaniu wszystkich nastąpiła krótka przerwa, a po niej nadszedł czas na ogłoszenie wyczekiwanych wyników. Jedyna reprezentantka Krośniewic w II kategorii wiekowej (tj. 7-8 lat) Antosia Pietrzykowska za prezentację wiersza „Małpia huśtawka” Doroty Strzemińskiej -Więckowiak zajęła wysokie II miejsce. W III kategorii wiekowej najlepiej oceniona została Maria Chmielecka wykonująca wiersz „Małpa w kąpieli” Aleksandra Fredry. Marysia zajęła III miejsce, zaś IV nagrodę otrzymały Kamila Śliwińska za wiersz „Przyjaciele” Ignacego Krasickiego i Weronika Główczyńska za utwór „Chory kotek” Stanisława Jachowicza. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Kołodziuk, Patrycja Umiastowska i Maciej Sztygiel. Zuzia wykonała wiersz „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima, Patrycja – „Kundel” Wandy Chotomskiej, a Maciek zmierzył się z „Chrząszczem” Jana Brzechwy.

Konkurencja była duża, ale wszyscy wrócili z nagrodami. Jednak młodzi krośniewiccy recytatorzy czuli niedosyt. W drodze powrotnej długo rozmawiali o konkursie, wierszach i o tym, co można było poprawić. Najważniejsze jednak, że zdobyli kolejne doświadczenie, z którego mogą wyciągnąć wnioski pomocne w doskonaleniu sztuki recytacji.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here