UK Bookmakers

Muzyczny poranek w Szkole Podstawowej nr 1

Justyna Szadkowska.

 DSC1007W niecodzienny sposób uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 rozpoczęli swój dzień w środę, 20 grudnia. Wówczas w hali sportowej Orkiestra Dęta z Krośniewic wystąpiła specjalnie dla społeczności tej szkoły. Uczniowie mieli okazję wysłuchać koncertu muzyków tworzących zespół, do którego należą ich koledzy – Alicja Wiśniewska, Jakub Konopiński, Rafał Józefkowicz i Maciej Ślusarczyk.


Muzyczne spotkanie miało wielowymiarowy charakter – zapoznanie uczniów z instrumentami dętymi, poznanie repertuaru orkiestry, promocja zespołu i zachęcenie do wstąpienia w szeregi grupy. Zebrani w hali wysłuchali znanych piosenek w opracowaniu na orkiestrę dętą. Zabrzmiały m.in. takie utwory jak ,,Pretty Woman”, ,,Skrzydlate ręce”, ,,Take on me”. Nie zabrakło też melodii świątecznych – ,,Last Christmas” czy ,,Jingle Bells”.
Członkowie Orkiestry Dętej z Krośniewic z kapelmistrzem Romanem Frontczakiem na czele mają nadzieję, że w nowym roku skład grupy powiększy się. Umiejętność gry na instrumencie nie przychodzi z dnia na dzień, jest długotrwałym procesem, warto jednak ją posiąść, by wejść do elitarnego grona muzyków. Dla najzdolniejszych może to być w przyszłości sposób na życie, ale na pewno wszyscy obdarzeni słuchem muzycznym mogą czuć się potencjalnymi wybrańcami losu, jeśli zdecydują się na udział w zajęciach. Gra na instrumencie może stać się pasją dającą radość, satysfakcję, skłaniającą do planowania i dobrego gospodarowania czasem, uczącą systematyczności, wpływającą na rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny. Jeśli dodać, że w zespole panuje bardzo dobra atmosfera, która gwarantuje znakomite samopoczucie, przyłączenie się do orkiestry jest szansą dla młodych krośniewiczan na przeżycie przygody i zdobycie wartościowych umiejętności.
Zajęcia orkiestry odbywają się w soboty o godz. 9.00 w Ośrodku Kultury OSPa. Warto spróbować i dać sobie szansę (lub dać szansę dziecku, jeśli jest się rodzicem). Może to będzie początek czegoś naprawdę ważnego w życiu?

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here