UK Bookmakers

Ekumeniczne kolędowanie w Sobótce

Justyna Szadkowska.

DSC08045W poniedziałek, 22 stycznia chór A’cappella uczestniczył w nabożeństwie ekumenicznym zorganizowanym w parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Nowej Sobótce. Organizatorem spotkania, w którym wzięli udział przedstawiciele czterech chrześcijańskich kościołów – mariawickiego, katolickiego, protestanckiego i polskokatolickiego był proboszcz parafii w sobótce kapłan Mateusz Maria Felicjan Szymkiewicz.


Chór A’cappella rozpoczął wspólną modlitwę kolędą ,,Dzisiaj w Betlejem”. Następnie odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. Duchowni czterech kościołów prowadzili poszczególne fragmenty adoracji, a homilię wygłosił franciszkanin pochodzący z katolickiej parafii w Starej Sobótce ojciec Ryszard Paweł Kozłowski. Nabożeństwo przeplatane było kolędami, które są wspólne dla wszystkich kościołów uczestniczących w spotkaniu. Śpiewano także pieśni ekumeniczne. Chór angażował się w śpiew wspólnie z innymi grupami wokalnymi.
Po zakończeniu modlitwy zebrani przemieścili się do sali OSP w Starej Sobótce, gdzie odbyła się dalsza cześć spotkania. Chór zaprezentował kilka utworów ze swojego bogatego repertuaru bożonarodzeniowego, wysłuchał występu zespołu Ługowianki oraz uczestniczył we wspólnym kolędowaniu. Ciekawym elementem spotkania były wypowiedzi duchownych, którzy przedstawili charakterystykę swoich kościołów, wskazali na różnice pomiędzy nimi i starali się wyjaśnić historyczne oraz dogmatyczne źródło rozbieżności.
Elementem łączącym osoby różnych wyznań tego wieczoru, oprócz wspólnej modlitwy, był wspólny śpiew, wspólny stół i wzajemna życzliwość. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here