UK Bookmakers

Koncert ,,Młodych Duchem” w muzeum

Justyna Szadkowska.

IMG 0186 KopiowanieW sobotę, 13 stycznia w Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego odbył się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpił Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem” pod kierunkiem Janiny Arent. Współorganizatorem koncertu było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. 
W programie wieczoru znalazły się tradycyjne polskie kolędy i współczesne utwory bożonarodzeniowe. Komentarzem do pieśni były teksty Biblii, m.in. psalmy oraz fragmenty mówiące o okolicznościach towarzyszących narodzeniu Dzieciątka w Betlejem. Niektóre kolędy wykonywane były wspólnie, inne z podziałem na głosy męskie i żeńskie. Chórzyści śpiewali przy akompaniamencie pianina lub fletu poprzecznego (przygrywała Janina Arent), a kilka kolęd wykonali a’cappella. Polskie utwory o Bożym Narodzeniu to piękne, melodyjne pieśni, nic więc dziwnego, że widzowie włączali się do śpiewu. Coraz rzadziej kolędujemy w domach, toteż środowiskowe wieczory kolęd spełniają funkcję integracyjną i wychodzą naprzeciw potrzebie udziału we wspólnym śpiewaniu pieśni o Bożym Narodzeniu.
Spotkanie było także okazją do złożenia życzeń noworocznych od obu instytucji, które przygotowały koncert, skierowanych do jego odbiorców. Ponadto dyrektor Ksenia Stasiak podziękowała sponsorom i podmiotom współpracującym za miniony rok.
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here