UK Bookmakers

„Młodzi Duchem” kolędowali w kościele

Administrator.

 DSC0284

W uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzoną 6 stycznia, Chór Seniorów „Młodzi Duchem” uczestniczył we Mszy świętej sprawowanej przez ks. Tomasza Jackowskiego w intencji parafian. Seniorzy swoją obecnością na sumie i śpiewem kolęd starali się dodatkowo uświetnić ten dzień. Wykonali m.in. kolędy „Lulajże, Jezuniu” i „Do szopy”, a zamiast „Chwała na wysokości Bogu” i „Święty, święty, święty” zaśpiewali kolejno „Gloria, gloria” oraz „Sanctus, sanctus”. Oczywiście nie mogło zabraknąć również kolędy „Mędrcy świata, monarchowie”.

Na zakończenie Mszy w kościele pojawił się gość – król, jeden z trzech patronów święta. Ksiądz proboszcz poinformował, że napięty harmonogram odwiedzin nie pozwolił na wspólne przybycie trzech monarchów. Dzieci odpowiedziały na kilka pytań dotyczących obchodzonego święta, po czym ksiądz proboszcz zaprosił króla do grona wiernych, a ten podzielił się swoimi darami – nie było to ani złoto, ani kadzidło, ani mirra, ale cukierki. W postać króla obdarowującego słodyczami godnie wcielił się Rafał Ślusarczyk.

Po Mszy Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem” zaprosił zebranych na koncert kolęd. Można było wysłuchać pieśni o różnym charakterze i cieszyć się atmosferą świątecznego czasu.

 

 google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here