UK Bookmakers

Pójdźmy wszyscy do Tumu

Administrator.

 DSC0364

,,Pójdźmy wszyscy do Tumu” to nazwa cyklu koncertów kolędowych odbywających się co roku w archikolegiacie w okresie od  Bożego  Narodzenia  aż  po  święto Matki Bożej Gromnicznej (2 lutego). W  każdą  niedzielę  koncertuje  inny  wykonawca,  a często  również  włącza  się w liturgię Mszy św., przygotowując jej oprawę. Tegoroczna edycja tumskiego kolędowania odbyła się po raz czwarty.

 

W niedzielę, 7 stycznia chór A‘cappella pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej zaprezentował w Tumie swój program, który został poprzedzony śpiewem w czasie Mszy św. Chór wystąpił z towarzyszeniem muzyków – Zbigniewa Mereckiego (pianino) i Martyny Baranowskiej (skrzypce). Romańska kolegiata to obiekt charakteryzujący się znakomitą akustyką, kolędowe granie było więc dla zespołu prawdziwą przyjemnością. W pięknym wnętrzu znakomicie zabrzmiały tradycyjne kolędy i współczesne utwory o Bożym Narodzeniu, zwłaszcza że wybrano najpiękniejsze kompozycje (m.in. ,,Cicha noc”, ,,Mizerna cicha”, ,,Mario, czy już wiesz…”, Ta święta noc”).

 

Ksiądz proboszcz Piotr Nowak serdecznie podziękował krośniewiczanom za występ, a tumscy parafianie nie szczędzili braw, przyzwyczajeni tego, że wszelkie formy kultury chrześcijańskiej (muzyka, malarstwo, rzeźba), które są często prezentowane w ich świątyni, sprzyjają duchowemu rozwojowi i są źródłem głębszych przeżyć. Chórzyści mają nadzieję, że przyczynili się do podtrzymania bożonarodzeniowej radości u odbiorców koncertu.

google round logo   zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here