UK Bookmakers

Oscarowa gala

Justyna Szadkowska.

Dwa tygodnie po premierze ,,Ślubów panieńskich" odbyły się kolejne przedstawienia komedii Aleksandra Fredry. 13 października na widowni zasiedli seniorzy, gdyż spektakl włączono do programu tegorocznych obchodów ich święta. Występ jako upominek dołączony został do życzeń, których adresatami byli emeryci i renciści obecni na sali.

Natomiast w sobotę, 14 października widzowie spektaklu mieli także okazję być świadkami niecodziennej uroczystości – wręczenia Oscarów. Jesień jest co prawda czasem przyznawania Nagród Nobla, natomiast Oscary zwykle w lutym trafiają do artystów, ale zespół naszych aktorów zasłużył na wyjątek. 

Tak więc przesyłka z Hollywood nadeszła niespodziewanie tuż po zakończeniu przedstawienia, który miał być jego ostatnim wystawieniem. W walizce retro znalazły się statuetki dla osób zaangażowanych w przygotowanie spektaklu w dawnym stylu. Nagrody dla najlepszej aktorki otrzymały Anna Mazur (Pani Dobrójska), Katarzyna Brewińska (Klara) i Paulina Wiśniewska (Aniela). Nagrody dla najlepszego aktora trafiły do Rafała Ślusarczyka (Radost), Adama Cichacza (Gustaw), Zbigniewa Firadzy (Jan) i Jakuba Górskiego (Albin). Przyznano także Oscary dla suflerek – Karoliny Kołodziejczak, Zofii Chmieleckiej i Marii Turkowskiej. Członkowie Akademii docenili również pracę scenograficzną – nagrodę otrzymał inżynier GCKSiR Piotr Rytkowski, projektant i wykonawca elementów technicznych (huśtawka, okno i drzwi ), dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Zdobywcy najcenniejszych trofeów mogli kroczyć po czerwonym dywanie i wziąć udział w sesji fotograficznej – gale bez ,,ścianki” wszak już nie istnieją. Piękne zdjęcia wykonała Julita Szczepankiewicz, która dokumentowała wszystkie wystawienia ,,Ślubów...”.

Zwykle jest tak, że telefony nagrodzonych rozdzwaniają się nazajutrz, najpierw z gratulacjami, a potem sypią się kolejne artystyczne propozycje. Laureaci naszych teatralnych Oscarów nie musieli jednak czekać do rana. Gratulacje posypały się natychmiast, podobnie było z propozycjami występów. Tak więc ,,Śluby panieńskie” nie schodzą z afisza! 13 listopada przedstawienie obejrzy młodzież krośniewickiego liceum. Planowane są także spektakle dla grup przyjezdnych. Krośniewiczanie, którzy nie obejrzeli przedstawienia, mogą się przyłączyć do gości. Informacja pojawi się, gdy znane będą terminy.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here