UK Bookmakers

Występ chóru A’cappella w Tumie

Justyna Szadkowska.

 DSC0136W minioną niedzielę, 22 października chór A’cappella wystąpił w Tumie. Ksiądz proboszcz Piotr Nowak zaprosił zespół, aby poprzez śpiew liturgiczny i koncert pieśni po zakończeniu Mszy św. uczcić dwie okazje. Pierwszą jest Dzień Papieski. Parafia w Tumie od ubiegłego roku posiada relikwie Jana Pawła II. W tym roku dzień poświęcony pamięci polskiego papieża uczczono dodatkowo – w archikolegiacie wystawiona została biała papieska sutanna, noszona niegdyś przez świętego Karola Wojtyłę. Drugą okazją był październik – miesiąc różańcowy poświęcony Maryi. Chór A’cappella pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej przygotował oprawę Mszy św., a po jej zakończeniu wykonał pieśni maryjne i papieskie.
 
Mury pięknej średniowiecznej kolegiaty sprzyjają muzyce, gdyż panuje tam wspaniała akustyka. Ksiądz proboszcz Piotr Nowak rozumie znaczenie kultury chrześcijańskiej w życiu parafian i robi wiele, aby propagować różne jej formy, bo jest ona wyrazem wiary, formą patriotyzmu i ma w sobie moc jednoczenia społeczności. Tumscy parafianie z aprobatą podchodzą do tego rodzaju działań w ich świątyni – z chęcią uczestniczą w koncertach, oglądają wystawy i cieszą się, że obecność na Mszy św. dostarcza im również przeżyć natury estetycznej, które mogą mieć wymiar modlitewny. Aktualnie można w Tumie oglądać piękną wystawę wizerunków Maryi – są to obrazy i rzeźby wykonane różną techniką i pochodzące z rożnych czasów. 
 
Chór A’cappella wystąpi w Tumie ponownie 7 stycznia 2018r., bowiem tradycją tamtejszej parafii jest kolędowanie w poświątecznym czasie. Podczas niedzielnych Mszy odprawianych o godz. 12.00 w archikolegiacie występują różni wykonawcy. Na zakończenie kolędowej edycji 2018r. planowany jest występ Natalii Schroeder. Chór A’cappella z ochotą ponownie zaśpiewa w pięknej tumskiej świątyni, gdyż ma w repertuarze wiele kolęd i z przyjemnością je wykonuje, dzieląc się świąteczną radością.
 
Chór A’cappella w niedzielę, 29 października zaśpiewa w kościele parafialnym w Krośniewicach w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Warto piękną pieśnią uczcić zakończenie różańcowego, maryjnego miesiąca. W naszym mieście również nie brakuje zwolenników modlitwy poprzez śpiew, a ksiądz proboszcz Tomasz Jackowski docenia rolę muzyki w kościele. Kultura chrześcijańska to naprawdę wielkie bogactwo treści i estetycznego piękna. Warto korzystać z tych zasobów. 
 
 google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here