UK Bookmakers

Kabaretowy wieczór z piosenką

Justyna Szadkowska.

 DSC0002Jesień nie nastraja pozytywnie, warto więc w kulturze szukać antidotum na melancholię, o którą nietrudno w wietrzne i deszczowe dni. W piątek, 20 października w Ośrodku Kultury OSPa odbył się koncert pn. ,,Kabaretowy wieczór z piosenką”. Zachętą dla odbiorców miał być podtytuł programu: ,,Klimakterium – a komu to potrzebne?”. Na koncert złożyły się piosenki pochodzące ze słynnego spektaklu pt. ,,Klimakterium...i już”, w którym z powodzeniem występowały m.in. Elżbieta Jodłowska, Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska, Krystyna Sienkiewicz, Grażyna Zielińska, Ewa Złotowska, Ewa Szykulska (obsada w różnych konfiguracjach). W Krośniewicach z dowcipnymi tekstami napisanymi do znanych melodii zmierzył się zespół Oktawa działający przy Świetlicy Środowiskowej w Ostrowach Cukrowni.

Osiem pań z dystansem do siebie, poczuciem humoru i odważnych wzięło na warsztat piosenki z cieszącego się niesłabnącym powodzeniem spektaklu pt. ,,Kimakterium... i już”, który doczekał się kontynuacji – ,,Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”. Zespół Oktawa doskonale poradził sobie z zadaniami scenicznymi – panie śpiewały, wygłaszały monologi, stosowały choreografię i świetnie przy tym bawiły publiczność. Znakomite teksty Elżbiety Jodłowskiej to dobry materiał dla kabaretu, ale nie każdy amator miałby odwagę, by chcieć na scenie zaprezentować ich siłę. ,,Oktawianki” dały radę, a widzowie i poniekąd klienci kawiarni ,,Babskie klimaty” – kobiety oraz mężczyźni bawili się znakomicie.


Elżbieta Jodłowska, autorka wszystkich tekstów, przyznała, że na pomysł programu wpadła w Stanach Zjednoczonych, gdy zasiadła na widowni podczas jednego z amerykańskich spektakli, w którym kobiety zaśmiewały się z własnych problemów. Postanowiła więc napisać polski scenariusz na temat menopauzalnych perypetii, zapraszając świetne aktorki do współpracy. Spektakle grane w różnych konfiguracjach aktorskich nie schodzą z afisza od11 lat, wciąż zyskując nowych odbiorców i na nowo pozyskując już raz zdobytych. Liczba przedstawień w całej Polsce liczona jest w tysiącach. Trudno się dziwić, skoro ,,Jeden wspólny problem mamy. Klimakterium (...)”, a kto nie musi się z nim mierzyć, tym bardziej cieszyć się powinien. ,,I już!”.

google round logo   zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here