UK Bookmakers

Warsztaty wakacyjne

Justyna Szadkowska.

 DSC0414 2Od pierwszego wakacyjnego poniedziałku (26 czerwca 2017r.) trwają warsztaty pn. ,,Ciekawi świata”. Dzieci z Krośniewic i okolic przez pierwsze dwa tygodnie wakacji biorą udział w serii zajęć organizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, których celem jest poznawanie świata, zwiedzanie ciekawych miejsc i odkrywanie pasji.

W poniedziałek odbyły się zajęcia tańca z instruktorem Robertem Drobińskim, który prowadzi w Ośrodku Kultury OSPa kurs tańca towarzyskiego dla grupy (przede wszystkim) dorosłych, a od września poprowadzi również lekcje tańca towarzyskiego dla dzieci. Uczestnicy zajęć mogli sprawdzić, czy ta forma tańca może ich zainteresować, czy współpraca z instruktorem dobrze się układa, czy zajęcia dają im radość. Kilkoro dzieci z powodzeniem uczestniczyło wcześniej w zajęciach dla dorosłych. Warsztaty grupy dziecięcej pracującej pod okiem znakomitego instruktora będą na pewno owocne dla samych uczestników,  występy sprawią wiele przyjemności widzom, a rodziców i dziadków wprawią w stan permanentnej dumy. Na razie zajęcia służyły testowaniu i poszukiwaniu pasji.

Kolejnego dnia odbyła się pierwsza zaplanowana wycieczka, której uczestnicy mieli okazję zobaczyć pole lawendy w Borowiczkach koło Płocka. Właścicielka plantacji ,,Przystanek lawenda” Magdalena Kacprzak przygotowała dla dzieci pokaz destylacji olejku lawendowego z suszonych roślin, a oprowadzając po uprawie, opowiadała o różnych odmianach lawendy, jej właściwościach, wegetacji oraz zaprezentowała metodę właściwego szczepienia tego krzewu.Po warsztatach pachnących lawendą przyszedł czas na odwiedzenie płockiego zoo,gdzie pani przewodnik przybliżyła uczestnikom różnorodność gatunków zwierząt zamieszkujących tamtejszy ogród. Każdemu dziecku podobało się inne zwierzę, ale wszystkim bez wątpienia wiele radości przyniosły chwile w minizoo, gdzie dozwolony był bezpośredni, bezpieczny kontakt ze zwierzętami.

Kolejne dni przynosiły nie mniej atrakcji – od zajęć i zawodów sportowych w hali, przez wojnę na poduszki, aż po wizytę u pszczelarza. Dariusz Serafiński prowadzący zagrodę pod nazwą ,,Pasieka w Lipce” opowiadał dzieciom o pszczołach, ich życiu dawniej i dziś, znaczeniu istnienia tych owadów w środowisku i zadaniach pełnionych w ulu. Po części teoretycznej przyszła pora na praktykę. Dzieci ubrały się w specjalne kombinezony ochronne z siatką i udały się do pasieki, gdzie z bliska mogły zaobserwować pracę pszczelarza przy ulach, zachowania pszczół, królową i młodą wykluwającą się pszczółkę. Ta dość duża porcja przyswojonej wiedzy potwierdzona został dyplomem dla każdego dziecka, a wizyta zakończyła się ogniskiem i zabawą z młodymi królikami i kozami.

Drugi tydzień wakacji rozpoczął się wycieczką do Muzeum w Nieborowie i Arkadii. W ramach projektu Kultura dostępna przeprowadzone zostały tam dwie lekcje muzealne ,,Zabytki – zbytki” (w Nieborowie) i ,,Tajemnice Ogrodów Księżnej Heleny” (w Arkadii).

 google round logo  warsztaty taneczne
 google round logo  Przystanek lawenda
 google round logo  ZOO w Płocku
 google round logo  warsztaty spotrowe
google round logo   Pasieka w Lipce 
 google round logo  Nieborów i Arkadia
 google round logo  wizyta w piekarni
 google round logo  Besiekiery
google round logo  kredą malowane
 google round logo  plantacja wikliny

 

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here