UK Bookmakers

Żegnamy… Witamy…

Justyna Szadkowska.

Ksiądz Jacek Drzewiecki, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i dziekan dekanatu krośniewickiego dekretem biskupim został zwolniony z urzędu i przeszedł na emeryturę. Kierował tutejszą parafią przez 18 lat. W piątek, 23 czerwca społeczność Krośniewic pożegnała księdza Proboszcza, uczestnicząc w uroczystej Mszy św. z udziałem przedstawicieli władz lokalnych w osobach burmistrz Julianny Barbary Herman i przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Kępistego, obecni byli również proboszczowie parafii dekanatu, dyrektorzy miejscowych instytucji i firm, przedstawiciele kół parafialnych. Oprawę muzyczną liturgii przygotowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza Romana Frątczaka. Obecny był również Chór Seniorów „Młodzi Duchem”, który chętnie włączył się we wspólny śpiew.


W minioną niedzielę, 2 lipca swoje pierwsze Msze św. w tutejszym kościele odprawił nowo powołany proboszcz – ksiądz Tomasz Jackowski, znany pokoleniu trzydziestolatków (przygotowywał ich do Pierwszej Komunii św.) i starszym parafianom. Był w Krośniewicach wikariuszem przez dwa pierwsze lata po swoich święceniach kapłańskich. Pozostawił po sobie bardzo dobre wspomnienia wśród tutejszych parafian, toteż witano go serdecznie, ale raczej indywidualnie niż instytucjonalnie czy urzędowo. Oprawę Mszy św. tym razem zapewnił chór A’cappella pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej.


Ks. Jacek Drzewiecki zawsze mógł liczyć na udział zespołów GCKSiR w uroczystościach parafialnych, a parafianie mogli uczestniczyć w liturgii z uroczystą oprawą, ilekroć życzył sobie tego proboszcz. Nie inaczej będzie i tym razem. GCKSiR będzie kontynuowało współpracę, bowiem kultura świata zachodniego, do której należymy, opiera się na tych samych wartościach co religia chrześcijańska i z tych samych czerpie źródeł, a niekiedy trudno postawić granicę pomiędzy jednym i drugim. Zresztą, czy trzeba je stawiać? Granice stawia odbiorca, w sobie.


Wielu sił, wytrwałości i mądrości życzy kadra GCKSiR obu księżom Proboszczom – byłemu i obecnemu w realizowaniu zadań, które zostaną przed nimi postawione.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here