UK Bookmakers

Znów zasłużyliśmy na świadectwo z paskiem!

Justyna Szadkowska.

 DSC0305W minionym roku kulturalnym w GCKSiR działało 15 sekcji i zespołów, w których krośniewiczanie mogli rozwijać swoje zainteresowania, a 13 z nich to grupy artystyczne (1 plastyczna, 3 taneczne, 3 teatralne, 3 wokalne, 2 instrumentalne, 1 wokalno- instrumentalna), a 8 z nich to grupy prowadzące zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży. We wtorek, 20 czerwca w sali widowiskowej Ośrodka Kultury OSPa odbyło się uroczyste zakończenie roku kulturalnego, które już po raz drugi przybrało formę koncertu pn. „Świadectwo z paskiem”. Zgromadzona widownia miała okazję przyjrzeć się efektom rocznej pracy sekcji dziecięcych i młodzieżowych działających w Ośrodku Kultury.


Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Zespół prowadzony przez kapelmistrza Romana Frontczaka przedstawił program złożony z piosenek muzyki rozrywkowej pochodzących z różnych stron świata.


Następnie scena należała do Ogniska Muzycznego. Każdy z uczniów pod okiem instruktor Janiny Arent wykonał jeden utwór pochodzący z programu egzaminu rocznego (egzamin odbył się 21 czerwca), dlatego udział w koncercie był też próbą generalną dla tych, którzy następnego dnia stanęli przed komisją egzaminacyjną.


Po uczcie muzycznej przyszedł czas na taniec. Sceną zawładnęła grupa Zumba Kids, prowadzona przez Agnieszkę Dębowską. Dziewczęta zaprezentowały dynamiczny układ taneczny do muzyki dyskotekowej.


Kolejnym punktem w scenariuszu koncertu był występ Dziecięcej Grupy Wokalnej. Formacja prowadzona przez Aleksandrę Kołodziejską wspólnie zaśpiewała dwa utwory, a jedną piosenkę wykonał duet.


Na scenie nie mogło zabraknąć także grupy teatralnej „Na przekór” prowadzonej przez Jolantę Zagajewską. Mali aktorzy przedstawili trzy znane bajki, których lekko zmodyfikowany scenariusz mówił o bezpieczeństwie i zdrowiu. ,,Królewna Śnieżka i Śmieszka", ,,Jaś i Małgosia” oraz ,,Czerwony Kapturek” w wykonaniu młodych aktorów wywoływały salwy śmiechu. Dzieci zaprezentowały także wiersze, które recytowały w Kutnowskim Domu Kultury w ramach przesłuchań w konkursie „Zwierzątkowo”. Finałowym elementem występu było wspólne wykonanie piosenki pt. „Hej, ku przygodzie!”.


Jako ostatnia wystąpiła grupa No Name Kids prowadzona przez Jarosława Wróblewskiego. Dzieci zaprezentowały układ złożony z elementów stylów breakdance, hip-hop i electro, z fragmentami wykonanymi wspólnie, solo i w grupach.


Punktem kończącym imprezę było wręczenie nagród uczestnikom konkursu pn. „Z książką łatwiej poznajesz świat”. Konkurs ten corocznie organizowany jest przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach.


Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali symboliczne upominki z wakacyjnym przesłaniem i brali udział w losowaniu biletów do Aquaparku w Kutnie. Wejściówki zasponsorował kutnowski MOSiR, a do GCKSiR trafiły dzięki inicjatywie Jadwigi Piotrowskiej, radnej Rady Miejskiej w Krośniewicach.


I tak oto nadszedł czas zasłużonego odpoczynku. Niepostrzeżenie minęło 9 miesięcy pracy (większość sekcji GCKSiR działa ,,po studencku”, czyli od października do czerwca). Wszyscy, którzy wytrwali przez cały swój pierwszy lub kolejny rok nauki, zasłużyli na świadectwo z paskiem. Nie marnowali czasu, nie spędzali go bezmyślnie, ale zainwestowali w zdobycie dodatkowych umiejętności. Kiedyś to zaprocentuje – swobodą wypowiedzi, odwagą w radzeniu sobie ze stresem, umiejętnością zachowania się przed audytorium, systematycznością, wytrwałością, a dodatkowe umiejętności zdobyte w czasie zajęć na zawsze będą stanowiły element wyróżniający ich w grupie. A może dla kogoś udział w zajęciach to pierwszy krok do kariery artystycznej? Kiedyś to się okaże.

 


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólny rok pracy. Życzymy radości z odkrywania i realizowania swoich pasji oraz wielu artystycznych sukcesów, a na wakacyjny czas – samych słonecznych dni (deszcz niech pada tylko nocą!) i wypoczynku, który pozwoli z nową porcją energii zacząć rok szkolny. Pamiętajcie, żeby przysłać nam kartkę z wakacji. Czekamy na Was we wrześniu!

Kadra GCKSiR

google round logo   zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here