UK Bookmakers

Występ chóru A'cappella w Imielnie

Administrator.

W poniedziałek, 29 czerwca chór A’cappella wystąpił w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Imielnie. Parafia w tym dniu obchodziła uroczystość odpustową, toteż jej proboszcz ks. Piotr Gumołowski zadbał o wyjątkową oprawę Mszy. Sumę odpustową odprawił i homilię wygłosił ks. Andrzej Maruszewski – proboszcz parafii w Woli Pierowej, natomiast Chór A'cappella przygotował oprawę muzyczną.

Zespół wykonał pieśni zgodne z porządkiem liturgicznym. Akompaniowała Aleksandra Kołodziejska, dyrygentka chóru. Na zakończenie Mszy św. i procesji eucharystycznej zespół wrócił do utworu ,,Prowadź mnie” przygotowanego specjalnie do programu poświęconego kanonizacji Jana Pawła II (uroczystość jego patronów), co również skierowało emocje i wspomnienia samych chórzystów do tamtego koncertu (hala sportowa, kwiecień 2014r.; program głęboko przeżyli i widzowie, i osoby występujące).

Dzisiejsze czasy nie sprzyjają kultywowaniu zwyczajów, także w sferze religijnej. Miło było odwiedzić Imielno, gdzie odpust jest rzeczywiście świętem wspólnoty parafialnej, gdzie mimo poniedziałku przychodzą odświętnie ubrani ludzie, gdzie przed kościelnym murem stoją stragany, a babcie kupują wnukom obwarzanki. Odpust to oczywiście święto patronalne, to wydarzenie z porządku duchowego, ale to, co jest elementem folkloru religijnego, kultury polskiej wsi, także ma wartość. Szkoda, że odchodzi w przeszłość ten barwny kawałek świata. Warto go chronić, skoro przetrwał wieki.

ZDJĘCIA 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here