UK Bookmakers

Koncerty Krośniewiaków w Łodzi i w Kutnie

Administrator.

IMAG5410Krośniewiacy nie zwalniają tempa. Zaledwie dwa tygodnie temu fetowali swoje 10-lecie istnienia (dali znakomity koncert dla lokalnej publiczności), a już w piątek usłyszeć ich można było w stolicy województwa, zaś w niedzielę – na placu im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego w Kutnie.

Koncert na ulicy Piotrkowskiej to nie tylko okazja do spotkania z kolegami z branży (podczas Łódzkiego Jarmarku Kultury Piwnej występuje kilka kapel), ale przede wszystkim możliwość prezentacji swoich umiejętności dla szerokiego kręgu odbiorców. Publiczność stale się zmieniała, jedni postali nieco dłużej, okraszając kolejne utwory oklaskami, inni przechodzili, patrząc z aprobatą i przyjaznym uśmiechem. Pobyt w Łodzi miał też inny cel. Członkowie zespołu spotkali się z liderem kapeli „Fakiry” Markiem Dolecińskim, któremu wręczyli swój pierwszy krążek i pismo z podziękowaniem za możliwość umieszczenia na swojej pierwszej płycie utworów tej formacji. Przedstawiciel kapeli „Fakiry” zrobił krośniewickim muzykom niespodziankę, przekazując piękny podarunek z wygrawerowanymi życzeniami z okazji 10 lat na scenie.        

W niedzielę Krośniewiacy zagrali w Kutnie na corocznym festynie „Na ludowo w mieście róż”, zorganizowanym przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej i Kutnowski Dom Kultury. Kapela gra na tej scenie już od kilku lat, a organizatorom zawdzięcza wiele w związku z obchodami jubileuszu 10-lecia. ZPiTZK swoim występem w ramach podarunku uświetnił benefis Krośniewiaków, natomiast dzięki pomocy Dyrekcji KDK mogła powstać pierwsza płyta, za co zespół i GCKSiR w Krośniewicach – instytucja sprawująca opiekę nad kapelą są niezwykle wdzięczne. W Kutnie Krośniewiacy mają swoich fanów, stąd już pierwszy utwór porwał co odważniejszych do tańca. Zapowiedź prowadzącego Andrzeja Kurczewskiego, krośniewiczanina, członka Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, nawiązująca do benefisu kapeli, wzmogła sympatię osób zgromadzonych na widowni. Pod koniec występu, oprócz rzęsistych braw, kapela otrzymała prezent z dedykacją od kutnowskich muzyków – album ,,Polska wielu kultur i religii”. Kapela zrewanżowała się swoją pierwszą płytą noszącą tytuł „Rodzinnych podwórek czar".

Płyta dostępna jest w Ośrodku Kultury OSPa, w hali sportowej i w Bibliotece Publicznej w Krośniewicach.

picasa logo.jpg ZDJĘCIA
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here