UK Bookmakers

Piknik zdrowotny w Oporowie – dwa złote medale i dwa srebrne dla reprezentacji Krośniewic

Administrator.

IMG 8738W minioną niedzielę, 21 czerwca w Oporowie odbył się trzeci piknik zdrowotny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Urokliwe otoczenie zamku sprzyjało rekreacji i stanowiło doskonałe miejsce zmagań dla drużyn reprezentujących gminy. W konkursach wzięła udział również ekipa z Krośniewic.

W dziedzinie kulinariów tym razem reprezentowało nas sołectwo Witów (wcześniej – sołectwo Kajew oraz radne Beata Czerwińska i Jadwiga Piotrowska). Konkursowe dania tego tygodnia to placek drożdżowy z owocami i koktajle owocowo- warzywne. Napoje przygotowane przez Justynę Szadkowską i upieczone przez nią ciasto doceniło jury, przyznając odpowiednio I i II miejsce. Pozostałe wypieki z drożdżowego ciasta (serca z dodatkami, bułeczki z owocami, rogaliki) wykonane przez Justynę Szadkowską i Annę Ogłoszko, serwowane były poza konkursem. Konsumenci niecierpliwie oczekiwali na moment, kiedy będzie można spróbować pyszności, a następnie w okamgnieniu zakończyli degustację, chwaląc smak i wygląd potraw oraz aranżację stoiska. A było co podziwiać! Owocowo- warzywne dekoracje godne były bowiem szlacheckiego stołu – jak na zamkowe otoczenie przystało. Truskawkowe drzewo, królewskie pawie, kolorystyka potraw – wszystko to cieszyło i oko, i podniebienie. Witów spisał się znakomicie.

Przedmiotem drugiego niedzielnego konkursu były wianki świętojańskie – nawiązujące do tradycji, ale też nowatorskie ze względu na materiał, z którego należało je wykonać – owoce i warzywa. W tej kategorii reprezentacja Krośniewic zajęła II miejsce. Wianek był wspólnym dziełem pracowników GCKSiR oraz Justyny Szadkowskiej reprezentującej sołectwo Witów (ozdoby przez nią wykonane nadały dziełu ostateczny wygląd, a kwiaty z cebuli, rzodkiewki i papryki nie miały sobie równych na pikniku).

Trzeci rodzaj konkursów, czyli zmagania sportowe, były domeną naszej reprezentacji. Drużyna OSP pojechała do Oporowa wprost z zawodów strażackich, które odbywały się w Łaniętach. Rywalizacja z uczniami kutnowskiego Dąbrowszczaka była pełna humoru i zaskakujących sytuacji, a zakończyła się zwycięstwem druhów. Niemały w tym udział mieli krośniewiccy kibice, w gronie których znaleźli się również przedstawiciele władz – burmistrz Julianna Barbara Herman, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Kępisty, radna Beata Czerwińska (która reprezentowała naszą gminę w różnych konkurencjach podczas poprzednich pikników).

Krośniewice mają doskonałą ekipę i świetnych kibiców, uważnie czytają wszystkie regulaminy, dlatego zasłużenie wysunęły się na czoło klasyfikacji. Udział w rywalizacji nie powoduje jednaki utraty tego, co jest ważnym elementem niedzielnych spotkań – dobra zabawa towarzyszy konkursom, a śmiech ma przecież właściwości terapeutyczne i prozdrowotne. Kolejny piknik – w niedzielę, 4 lipca w Kutnie. Wówczas w szranki staną strongmani, a przedmiotem konkursu kulinarnego będą sałatki owocowe i ciasteczka owsiane.

picasa logo.jpg ZDJECIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here