UK Bookmakers

Krośniewiacy – 10 lat wspólnego muzykowania

Administrator.

 DSC0847W sobotę, 13 czerwca kapela Krośniewiacy świętowała jubileusz 10- lecia istnienia. Do hali sportowej GCKSiR przybyli przyjaciele zespołu i miłośnicy folkloru miejskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz samorządowych – obecność burmistrz Julianny Barbary Herman, przewodniczącego Sławomira Kępistego oraz członków Rady Miejskiej nadała benefisowi wymiar imprezy ważnej nie tylko dla samych muzyków i instytucji sprawującej pieczę nad zespołem, ale dla całej społeczności lokalnej.

Publiczność zgromadzoną na widowni powitała kierownik Ośrodka Kultury w Krośniewicach Magdalena Mitlas- Kostrzewa, natomiast benefisowy koncert poprowadziła meneger zespołu, instruktor GCKSiR Jolanta Zagajewska. W pierwszej części programu wystąpili goście, którzy przekazali zespołowi gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu, a muzycznym prezentem były występy sceniczne. Jako pierwszy zaprezentował się zespół Ghetto. Wykonał on dwa utwory o zróżnicowanym charakterze, przekonując publiczność, że artystyczne przyjaźnie chadzają różnymi drogami. Po ,,mocnym uderzeniu” w wykonaniu kutnowskich rockmanów (o krośniewickich korzeniach) na scenie pojawił się Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem”. Pod nieobecność kierownik Janiny Arent zespół poprowadził nauczyciel muzyki Waldemar Hyzopski. Chór wykonał okolicznościowy utwór z własnym tekstem, po raz pierwszy zabrzmiało też wówczas ,,Sto lat!”. Tego wieczoru wielokrotnie wyśpiewano życzenia długowieczności skierowane do benefisantów. Kolejnym zespołem, który wystąpił z muzycznym prezentem, był chór A'cappella pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej, wykonując utwory z własnym tekstem, sławiące talent Krośniewiaków i ich muzyczne osiągnięcia. W dalszej części koncertu królowała muzyka podwórkowa. Najpierw kolejni goście – Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wystąpił z żywiołowym i dowcipnym programem prezentującym folklor miejski. Po zakończeniu części przeznaczonej dla gości na scenie pojawili się sami jubilaci, a niecodzienny image kapeli z pewnością zaskoczył publiczność – fraki zamiast typowych kraciastych kamizelek i czapek z daszkiem, repertuar odmienny od zazwyczaj prezentowanego i wokalistka w składzie, czyli Iwona Kobrzyńska. Na typowe ,,podwórkowe” granie przyszła jednak pora, wkrótce, choć wcześniej w programie jubileuszu znalazło się też miejsce na występ muzyczno – aktorski (sombrero, miłość i stracone złudzenia w tle...).

Benefis Krośniewiaków to niezwykle udany koncert. Jubilaci odebrali wiele gratulacji, życzeń, ciepłych słów i upominków od gości przybyłych na uroczystość. 10 lat wspólnego grania to z pewnością mnóstwo wspólnie zagranych hitów (nie tylko należących do nurtu folkloru miejskiego), ale też obfitość przeżyć, wspomnień i... pierwsza płyta, zatytułowana ,,Rodzinnych podwórek czar”.

Panowie kapel- Mistrzowie,
z okazji jubileuszu życzymy,
aby dalsze wspólne granie
przyniosło Wam wiele sukcesów, nagród i sławę,
a nade wszystko radość ze wspólnego muzykowania.

Przyjaciele

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na benefis i tym, którzy swoją pracą przyczynili się do tak pięknej oprawy jubileuszowego koncertu. Podziękowania kierujemy również do osób, które nieustannie wspierają grupę swoim talentem, ofiarują czas i pomoc – zawsze...

Krośniewiacy

picasa logo.jpg ZDJĘCIA
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here