UK Bookmakers

Gala samorządowa – gala operetkowa

Administrator.

 DSC0101Rok 2015 przeżywamy jako Rok Samorządności. 25 lat temu, 8 marca 1990 r. Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, a w maju tegoż roku odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe. Jubileusz jest okazją do refleksji o roli samorządności i do świętowania jej zdobyczy.

W sobotę, 30 maja w hali sportowej odbył się koncert ,,Gala operetkowa” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. W ten sposób uczczono w Krośniewicach 25. rocznicę powstania samorządu terytorialnego. Na koncert przybyły władze samorządowe obecnej kadencji – burmistrz Julianna Barbara Herman, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Kępisty, zastępca burmistrza Jakub Krygier, wiceprzewodniczące Rady Anna Chmielecka i Beata Czerwińska oraz radni Rady Miejskiej, sekretarz Kinga Pawłowska- Tarka, skarbnik Beata Mitlas, a także krośniewiczanie, którzy są odbiorcami działań samorządowych. Wszyscy zgromadzeni zapewne zaliczają się do miłośników muzyki operetkowej, o czym przekonuje aktywny udział publiczności w tych  fragmentach koncertu, w których konferansjer Bartosz Kuczyk zachęcił do wspólnego śpiewu. Zanim jednak wnętrzem hali zawładnęła muzyka, głos zabrała burmistrz Julianna Barbara Herman, która zwróciła uwagę na fakt, że samorząd to organizacja społeczności lokalnej, więc tworzą go wszyscy mieszkańcy.

Koncert rozpoczął się od ,,Walca cesarskiego” w wykonaniu pary baletowej- Aleksandry Borowskiej i Mariusza Rolczyńskiego. Następnie sceną zawładnęły sopranistki – Anna Bajerska- Witczak i Emilia Zielińska oraz tenorzy Mirosław Niewiadomski i Bartosz Kuczyk. Zabrzmiały utwory m.in. Franciszka Lehara, Johanna Straussa, Emmericha Kalmana i innych klasyków operetki. Występy wokalne przeplatane były tańcami w wykonaniu pary baletowej, które bardzo spodobały się publiczności – były to ,,Polka tritsch-tratsch”, piękne ,,Tango” i ognisty Offenbachowski ,,Can– can” na zakończenie koncertu. Zapowiedzi w wykonaniu Bartosza Kuczyka, który znany jest krośniewickiej publiczności, gdyż kilkukrotnie prowadził tutaj koncerty, charakteryzowały się jak zwykle lekkością i dowcipem.

Program w wykonaniu poznańskich artystów z pewnością spodobał się widzom, o czym świadczą owacje po zakończeniu występu. Dla krośniewiczan z pewnością miłą niespodzianką była obecność Emilii Zielińskiej w grupie artystów sobotniego koncertu. Sopranistka wywodzi się z gminy Nowe Ostrowy, ukończyła Ognisko Muzyczne w Krośniewicach, a obecnie rozwija swoją karierę jako solistka Teatru Muzycznego w Łodzi i w Poznaniu.

Sobotnia ,,Gala operetkowa” była z pewnością dobrym pomysłem na świętowanie 25 lat samorządności. W programie zaproponowanym przez poznańskich artystów znalazły się melodyjne arie i pieśni, wprowadzające w dobry nastrój. Dla krośniewiczan był to więc wieczór wyjątkowy, wypełniony piękną muzyką zaliczaną do światowej klasyki, z lokalnym akcentem – podwójna radość. 

picasa logo.jpg ZDJECIA
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here