UK Bookmakers

Krośniewiacy w Piotrkowie Trybunalskim

Administrator.

IMAG4942 BURST001W sobotę, 23 maja 2015r. w drugiej turze prezentacji konkursowych XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim swoje umiejętności zaprezentowała kapela Krośniewiacy, działajaca jako sekcja Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Występy uczestników oceniało jury, w skład którego wchodzili znawcy przedmiotu: doc. Karol Olszewski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, mgr Lech Nowicki z TVP Polonia i mgr Wiesław Grzela – reżyser dźwięku, kompozytor, producent muzyczny.

Występ przed fantastyczną, lecz surową publicznością, osłuchaną z muzyką folkloru miejskiego, zawsze budzi w wykonawcach tremę. Sam festiwal ma już swoją rangę w świecie kultury, o czym świadczy honorowy patronat sprawowany m.in. przez Wicemarszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewodę Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Przewodniczącego Sejmiku, Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Festiwal jest okazją do spotkania dla najlepszych kapel z całego kraju. Oglądanie kolejnych występów to przyjemność dla słuchaczy, a dla formacji uprawiających ten rodzaj muzyki – dobra okazja do szlifowania umiejętności. Tegoroczny występ kapeli z Krośniewic opatrzony był humorystycznymi zapowiedziami (znakomity w tej roli Ryszard Jaszczak). Program występu zaskoczył widownię, bowiem zespół swoją prezentację rozpoczął od wykonania znanego motywu z filmu ,,Vabank”. Za oryginalny wstęp muzycy zostali nagrodzeni burzliwymi brawami, później było już tylko lepiej.

Festiwal organizowany jest od 11 lat. Wśród bardzo dobrych kapel występujących na deskach amfiteatru w Piotrkowie niejednokrotnie mogli zaprezentować się Krośniewiacy. Zespół ma swoich wiernych fanów i – jak się okazało – zdobywa coraz wyraźniejsze dowody uznania nie tylko od słuchaczy, ale i od znawców muzyki (pochwały od jury i organizatorów). Ważnym elementem uczestnictwa w festiwalach rangi ogólnopolskiej jest zacieśnianie więzi z członkami uznanych kapel, wymiana doświadczeń i czerpanie inspiracji artystycznych. Wymiernym efektem, obok nagród, jest rozpoznawalność zespołu i zdobywanie pozycji w świecie folkloru miejskiego. Kolejne festiwale ubogacają Krośniewiaków artystycznie i są niezwykle wartościowym doświadczeniem dla muzyków. Czego im brakuje? Nagrody festiwalu! Bez tego trofeum można jednak nadal czerpać przyjemność z muzykowania i tak zapewne będzie w przypadku członków kapeli. 

picasa logo.jpg ZDJĘCIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here