UK Bookmakers

Kolejna odsłona kuchennego artyzmu, czyli carving dla każdego

Administrator.

 DSC0734Mówią, że maj to najładniejszy miesiąc roku. Kwitnąca przyroda cieszy oczy i rozwesela duszę, a że radości w życiu nigdy za dużo, dlatego Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji wyszło do mieszkańców Gminy z propozycją kolejnego kursu, którego efekty pozwolą rozkwitnąć stołom o każdej porze roku. Tym razem w kulinarną podróż na Daleki Wschód zabrała uczestników Joanna Andrzejewska. Zajęcia odbyły się w niedzielę, 24 maja br. w sali OSP w Kopach.

Instruktorka prowadząca warsztaty odkryła przed uczestnikami niesamowity świat carvingu, czyli sztuki dekorowania potraw przy użyciu owoców i warzyw. Za ojczyznę carvingu uznaje się Tajlandię (w tym kraju rzeźby owocowe i warzywne są elementem dziedzictwa narodowego), ale przecież piękno stołu doceni każdy uczestnik przyjęcia, każdy konsument potraw, bez względu na szerokość geograficzną.

W czasie kursu warzywa i owoce dobrze znane w każdej polskiej kuchni zmieniały się w istne cuda. Wykonywanie niektórych form budziło przerażenie w oczach kursantów, lecz po chwili praca przynosiła  zadowolenie, a efekt zaskakiwał – powstawały małe dzieła sztuki. Niezwykle cenne były też praktyczne porady dotyczące przechowywania wykonanych dekoracji.

Sztuka carvingu znana jest od kilkuset lat w Tajlandii, a w Europie obecnie przeżywa rozkwit. Umiejętności dekorowania potraw są także dyscypliną, w której biorą udział uczestnicy kulinarnych mistrzostw świata i Europy. Wykonanie chryzantemy z kapusty pekińskiej, kwiatów z marchwi czy stada pingwinów z oliwek może jednak cieszyć tak, jak zwycięstwo w konkursie, zwłaszcza jeśli goście będą podziwiać pięknie udekorowane potrawy. 

picasa logo.jpg ZDJECIA
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here