UK Bookmakers

,,Młodzi Duchem” w Wiśniowej Górze

Administrator.

DSCN3359W minioną sobotę, 16 maja 2015 r. Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem” z Krośniewic pod kierunkiem Janiny Arent wziął udział w VI  Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze. Celem imprezy była prezentacja folkloru i kultywowanie tradycji ludowej, stworzenie zespołom możliwości konfrontacji twórczości, wymiana doświadczeń i integracja środowisk artystycznych poprzez wspólne śpiewanie.

Od wczesnych godzin porannych w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej Górze rozbrzmiewała muzyka biesiadna, ludowa i cygańska.W festiwalu brały udział zespoły i soliści w różnym wieku, ogólnie 19 zróżnicowanych grup. Krośniewicki chór wykonał utwory ,,Zagraj mi, piękny Cyganie”, ,,Orkiestry dęte” i ,,Zatańczysz ze mną ostatni raz”. Dodatkowym atutem w programie chóru była piosenka pt. ,,Jadę do Wiśniowej Góry”, która powstała specjalnie na okoliczność festiwalu, a jej tekst jest dziełem samych chórzystów. Nagrodą dla zespołów były okolicznościowe statuetki i dyplomy, ale jak wiadomo, zawsze najbardziej cieszą gorące brawa publiczności, a tych nie zabrakło.

Festiwal przebiegł w atmosferze wspólnej zabawy, więc wyjazd do Wiśniowej Góry był z pewnością dobrym pomysłem na spędzenie soboty. Nazwa imprezy sugeruje powrót do utworów, które nie znajdują się aktualnie na pierwszych miejscach list przebojów (może nawet nigdy nie były hitami). Okazało się jednak, że festiwal jest dobrym pretekstem do prezentacji autorskich, bowiem nie tylko krośniewiczanie wykonali na scenie własną piosenkę. Tak więc na zakończenie spotkania nastąpiła wymiana tekstów. Kiedy organizatorzy przeglądu odkurzą już wszystkie ,,zapomniane” piosenki, mogą zając się nowo tworzonymi ,,na okoliczność” – będzie z czego wybierać! 

picasa logo.jpg ZDJĘCIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here