UK Bookmakers

Iga, Tata i... blues drugi koncert z cyklu ,,Jesteśmy stąd…”

Administrator.

DSC 0553W ramach tegorocznego Majowego Festynu Rodzinnego w piątek, 1 maja odbył się drugi koncert z cyklu ,,Jesteśmy stąd...”. Na scenie wystąpił duet Iga&Tata– Iga w roli wokalistki, Ireneusz Grzebielucha w roli gitarzysty i wokalisty. Zagrali bluesowy koncert, w programie którego znalazły się piękne utwory należące do tego nurtu. Kompozytorem i autorem tekstu większości piosenek jest Ireneusz Grzebielucha, tak więc występ miał formę rodzinnego koncertu autorskiego.

Iga mieszka i studiuje w Poznaniu, w tym roku kończy kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Śpiewa od dziecka, ale postarała się o to, aby dar, jakim jest głos i muzykalność, rozwinąć i udoskonalić. Ukończyła studium wokalne Art of Voice Studio w Poznaniu, uczestniczyła w warsztatach Blues nad Bobrem i Artystycznych Dniach z Gitarą w Mosinie, gdzie uczyła się śpiewu u Krystyny Prońko i Grażyny Łobaszewskiej. Występowała na takich festiwalach jak Meskalina Blues Festival czy ScenaLiVEToTu we Wrocławiu. Współpracuje z zespołami Yard, Brain Donors, Miła Starsza Pani. W Krośniewicach śpiewa, kiedy tylko czas jej na to pozwala. Wspólnie z Tatą wystąpiła w koncercie z okazji otwarcia nowej siedziby Ośrodka Kultury (9 marca), wcześniej poprowadziła warsztaty wokalne dla miejscowej młodzieży. Chętnie uczestniczy również w letnich warsztatach muzycznych organizowanych co roku przez GCKSiR, których efektem są studenckie koncerty (twórczość Tuwima, program kolejkowy).

Już jako gimnazjalistka była dojrzałą wokalistką. Jej demo nagrane w czasach, gdy była uczennicą, zawiera mądre i piękne utwory, jak ,,Polska Madonna”, ,,Miasteczko cud” czy ,,Rękawiczki”. Powrót do tamtych czasów to sentymentalna podróż w przeszłość – niedaleką przecież, ale również dowód na to, że byle jaka muzyka i jednofrazowy tekst wypełniający cały utwór nigdy jej nie interesowały. Na tym pierwszym demo Igi można posłuchać również piosenki ,,Lokomotywa blues” autorstwa jej Taty, bo już wtedy Iga śpiewała bluesa.

Zainteresowanie tym rodzajem muzyki łączy artystycznie Igę i Ireneusza Grzebieluchę. Co prawda nie jest to jedyny nurt muzyczny, który wciągnął Irka, bo przecież jest on współzałożycielem kutnowskiej grupy rockowej ,,Ghetto” i z tym zespołem osiągnął wiele sukcesów – wygrał kilka festiwali, występował wspólnie z wieloma uznanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, wydał płytę. Blues jednak zajmuje poczesne miejsce w jego życiu artystycznym – jest gitarzystą i wokalistą kutnowskiej grupy Yard (zespół gościł w Krośniewicach w 2007 r.) i duetu, który tworzy wraz z córką.

Koncert odbył się w plenerze w pierwsze majowe popołudnie. Sprawił wiele przyjemności odbiorcom i z pewnością napełnił dumą tych, którzy obserwują drogę artystyczną Igi. Przypomniał także, jak świetnym gitarzystą jest Ireneusz Grzebielucha i udowodnił, jak bardzo bluesową ma duszę. Piosenki zaprezentowane podczas koncertu to dobry materiał na płytę. Wywodząca się ,,stąd” wokalistka mogła przekonać się, jak gorąco kibicują jej krośniewiczanie i jak wierny ma fanklub. Przyłączyli się do niego także muzycy z zespołu Miła Starsza Pani. Okazało się również, że w składzie zespołu ,,Ghetto” już trzech muzyków wywodzi się z Krośniewic, więc śmiało można stwierdzić, że zespół działa w Kutnie, ale jest ,,stąd”. Tak więc do cyklu naszych koncertów należy włączyć również rockowy zespół ,,Getto”. 

picasa logo.jpg ZDJĘCIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here