UK Bookmakers

Majowy Festyn Rodzinny – czy już czas na zabawę w plenerze?

Administrator.

DSC 0479W przypadku imprez plenerowych aura ma ogromne znaczenie, więc przygotowaniom do tegorocznej majówki towarzyszyły nieustanne spojrzenia w niebo – z obawą i nadzieją. Nie obyło się bez deszczu, ale słońce też się pokazało. Pogodowa przeplatanka nie zachęcała do zabawy na powietrzu, jednak prawdziwym pasjonatom wystarczył parasol.

Dzielni motocykliści i kierowcy, mimo nieprzychylnej aury, przyjechali do Krośniewic, by wziąć udział w IV edycji zlotu pojazdów mechanicznych ,,Cuda na kółkach”. W tym roku publiczność oceniała oddzielnie pojazdy dwu- i czterokołowe. W pierwszej kategorii wygrał  motocykl, którego właścicielem jest Henryk Sobczak z Krośniewic (notabene kierowca Świętego Mikołaja!). Wśród pojazdów czterokołowych najwięcej uznania zdobył pojazd hybrydowy (połączenie motocykla i samochodu, maksymalna prędkością – 200 km/h). Właściciele pojazdów docenionych przez publiczność otrzymali pamiątkowe grawertyny z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Kępistego, natomiast nagrody rzeczowe wręczył fundator, Marcin Krajewski. Zakończenie zlotu tradycyjnie miało formę korowodu uczestników, który przejechał głównymi ulicami miasta.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród uczestnikom konkursu recytatorskiego Brzechwowanie. Wzięło w nim udział 91 recytatorów, nic więc dziwnego, że komisja doceniła dość liczne grono uczestników. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Prezentacje wokalne rozpoczęły się od występu zespołu Oktawa. Grupa od pięciu lat działająca przy Świetlicy Środowiskowej w Ostrowach Cukrowni skupia osoby, dla których udział w próbach i prezentacje sceniczne są formą aktywności pozazawodowej. Zespół działający pod kierownictwem Renaty Pastusiak wykonał 8 utworów należących do nurtu muzyki popularnej. Akompaniament gitarowy zapewnił Mirosław Komorowski.

Następnie do występu na scenie przygotowali się Iga &Tata, czyli bluesowy duet rodzinny. Koncert odbył się w ramach cyklu ,,Jesteśmy stąd…” (szerzej o występie w artykule pt. ,,Iga, Tata i blues”). Natomiast uwagę publiczności, zwłaszcza dzieci, przykuły konkursy prowadzone przez instruktorki GCKSiR Jolantę Zagajewską i Janinę Arent. Najmłodsi mogli także skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka.

Po koncercie bluesowym na scenie pojawili się muzycy tworzący grupę Miła Starsza Pani. Zespół przyjechał do Krośniewic z Poznania. Istnieje od roku, ale już zdążył zagrać około 60 koncertów w różnych polskich miastach i wygrać tegoroczny konkurs Studenckie Poniedziałki w Poznaniu. Grupa zaprezentowała swoje autorskie utwory, w warstwie muzycznej inspirowane folkiem (instrumentarium to gitara, cajon, gitara basowa, trąbka i ukulele), w warstwie tekstu inspirowane życiem, bo jak sami muzycy mówią, w ich piosenkach pojawiają się ,,historie od ludzkich po ufoludzkie”. Istotnie, utworów Miłej Starszej Pani warto posłuchać i warto się im przysłuchać. Jedną z ostatnich piosenek wspólnie z muzykami z Poznania, na ich zaproszenie, wykonała Iga Grzebielucha, która współpracuje z Miłą Starszą Panią.

Na zakończenie majówkowego programu wystąpiłmiejscowy zespól Kszak, którego muzyka towarzyszyła uczestnikom zabawy tanecznej w plenerze. Kto lubi taniec, temu nie przeszkadzał chłód pierwszego majowego wieczoru.

picasa logo.jpg ZDJĘCIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here