UK Bookmakers

III Powiatowy Przegląd Piosenki Biesiadnej w Bedlnie

Administrator.

DSC 0079Ostatni kwietniowy weekend to czas prezentacji umiejętności zespołów i sekcji muzycznych działających w Ośrodku Kultury. W sobotę, 25 kwietnia w Bedlnie odbył się III Powiatowy Przegląd  Piosenki Biesiadnej zorganizowany przez tamtejszy GOK. Wzięły w nim udział trzy zespoły z Krośniewic – dwa chóry mieszane i kapela podwórkowa. Każdy z uczestników wykonywał utwór dowolny i piosenkę cygańską wybraną z listy zaproponowanej przez organizatorów. Występy  nie były oceniane przez jurorów, bowiem celem imprezy była prezentacja zespołów oraz solistów, popularyzacja ich osiągnięć oraz integracja amatorskiego środowiska artystycznego w powiecie.

Jako pierwsi spośród naszych zespołów wystąpili Krośniewiacy, którzy w Bedlnie gościli już wielokrotnie. Zaprezentowali piosenki ,,Dajcie mi gitarę” i ,,Ta ostatnia niedziela”. Drugi z zespołów – chór A'cappella, który nigdy wcześniej nie odwiedził Bedlna i po raz pierwszy uczestniczył w imprezie propagującej muzykę biesiadną – wykonał piosenki ,,Jedno jest niebo dla wszystkich” oraz ,,Kukułeczka”. Natomiast Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem” (bywał już w Bedlnie, ale z okazji innych organizowanych tam imprez) zaśpiewał piosenki ,,Graj, piękny Cyganie” i ,,U jezioreczka”.

Każdy z wykonawców otrzymał statuetkę i pamiątkowy dyplom z rąk przedstawicieli władz wojewódzkich – te reprezentował Paweł Bejda, powiatowych, których przedstawicielami byli Marek Jankowski i Artur Gierula oraz gminnych, reprezentowanych przez wójta Krzysztofa Kołacha. Przegląd prowadziła dyrektor Jolanta Rosół, która również zachęcała publiczność do śpiewania wraz z wykonawcami i zagrzewała do wspólnej zabawy (jakże skutecznie!).

W sobotnim przeglądzie uczestniczyło 18 zespołów i 6 solistów. Wyjazd do Bedla spełnił swoją rolę – zespoły z Krośniewic wykazały dobre przygotowanie i znakomicie zaprezentowały się na scenie. Miło było także kibicować sąsiadom – zespołowi Oktawa z Ostrów i Dąbrowickim Nutkom oraz wszystkim pozostałym grupom (wiele z nich mamy nadzieję gościć w czasie przeglądu ,,Muzykowanie u schyłku lata...” w Krośniewicach).

Istotą piosenek biesiadnych jest ich melodyjność i prostota, dzięki czemu mają integracyjny charakter. W Bedlnie ta funkcja muzyki została wyeksponowana. Dodatkowo atmosfera przeglądu sprawiła, że uczestnicy nie rywalizowali ze sobą, ale nagradzali oklaskami wszystkie występy i dobrze się bawili. Nic dziwnego, że nastrój udzielił się naszym artystom, którzy do Krośniewic wrócili ,,wesołym autobusem”, bowiem śpiew towarzyszył im również w podróży.

picasa logo.jpg ZDJĘCIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here