UK Bookmakers

Wieczór z Alicją

Administrator.

DSC 0361Wielu uzdolnionych ludzi pochodzi z Krośniewic. Ci, którzy rozwijają swój talent artystyczny w dużych ośrodkach akademickich lub realizują plany zawodowe w instytucjach kultury działających w większych miastach, nadal współpracują z GCKSiR, chętnie uczestniczą w programach przygotowywanych przez krośniewickich amatorów, dzięki czemu koncerty zyskują na wartości. Do takich osób należy Alicja Zientalska – studentka III roku wydziału wokalno- aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, która chętnie występuje w swoim rodzinnym mieście, wykonując utwory poetyckie lub należące do różnych nurtów muzyki rozrywkowej (co roku GCKSiR przygotowuje takie koncerty, angażując miejscowych studentów; odbywa się to na przełomie sierpnia i września).

W sobotę, 18 kwietnia 2015r. wszyscy, którzy lubią śpiew klasyczny, mieli niebywałą przyjemność, bowiem mogli posłuchać znanych arii operetkowych w pięknym wykonaniu Alicji. Towarzyszył jej Piotr Cłapiński – pianista, absolwent łódzkiej AM w klasie fortepianu (obecnie   wykładowca), laureat wielu konkursów pianistycznych i kameralnych. W programie koncertu znalazły się słynne arie operetkowe – kompozycje Giaccomo Pucciniego, Ludomira Różyckiego, Franza Lehara, Johanna Straussa, Antonina Dvoraka, Emmerich Kalmana, Sidney'a Jones'a, a także utwór z musicalu ,,My Fair Lady” Fredericka Loewe. Alicja zaprezentowała się w nich znakomicie, jak prawdziwa primadonna, nic nie tracąc jednak z uroku młodej, pięknej i skromnej dziewczyny. Publiczność nagrodziła ją owacjami na stojąco i zachęciła do bisu.

W przerwach między występami solistki zaprezentowali się akordeoniści – Łukasz Bilicki i Marcin Kwiatkowski, uczniowie Ogniska Muzycznego w Krośniewicach prowadzonego przez Janinę Arent. Wykonali oni utwory solowe, zagrali też w duecie.

Koncert był ważnym wydarzeniem dla miejscowej społeczności. Na widowni zasiedli przedstawiciele władzy samorządowej – burmistrz Julianna Barbara Herman i członkowie Rady Miejskiej, a także dyrektorzy i nauczyciele miejscowych szkół, do których uczęszczała Alicja, mieszkańcy, jednak z pewnością najwięcej radości młodej artystce sprawiła obecność rodziców, rodziny, przyjaciół, sąsiadów z Pomarzan. Ci, którzy pamiętają Alicję ze znakomitych wykonań piosenek rockowych, mogli przekonać się, jaki efekt przynosi zwrot w kierunku innej estetyki, innego piękna muzycznego. Wydaje się, że Alicja znalazła drogę artystyczną, która pozwala jej na wykorzystanie atutów, stwarza pole do samorealizacji i daje dużo radości. Scena to z pewnością miejsce dla Ali. Jako społeczność możemy być dumni, że ludzie ,,stąd” realizują swoje życiowe plany, rozwijają się artystycznie, osiągają sukcesy. O Alicji pewnie nieraz usłyszymy, nieraz zobaczymy ją na deskach teatru.

Koncert w wykonaniu Alicji Zientalskiej był pierwszym z cyklu ,,Jesteśmy stąd...”. GCKSiR w Krośniewicach będzie organizowało kolejne, prezentując artystów wywodzących się z Krośniewic i okolicy oraz ich osiągnięcia w różnych dziedzinach. Rodzi się tutaj wielu ludzi utalentowanych, wielu też rozumie, co należy zrobić z otrzymanym darem. Nic bowiem nie przychodzi bez ciężkiej pracy. Z przyjemnością i dumą GCKSiR będzie prezentować osoby, które w różnych dziedzinach sztuki i różnych obszarach kultury znalazły miejsce dla samorealizacji, szczęścia, kariery (choć ta ostatnia jest czym innym dla każdego) – są bowiem ważni dla tego miasta i ludzi ,,stąd”.

picasa logo.jpg ZDJĘCIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here