UK Bookmakers

Kurs florystyczny w OSPie

Administrator.

,,Ludzie są jak kwiaty: stworzeni do tego, aby się rozwijać”.
André Liége

DSC 0285Zgodnie z powyższą maksymą Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zaproponowało mieszkańcom wsi z terenu gminy kilka kursów, dzięki którym mogą oni wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności. Diagnoza dotycząca tematyki zajęć była prowadzona w sołectwach i deklaracje samych mieszkańców oraz ich propozycje posłużyły jako podstawa do realizacji konkretnej tematyki. A skoro o rozwój idzie, to oczywiście należało zacząć od... kwiatów. Lekcja pierwsza – jak piękna ,,nie stargać”, a ,,u-wydatnić” (to za Norwidem).

W minioną sobotę, 18 kwietnia od samego rana w OSPie unosił się zapach świeżych kwiatów, bowiem tutaj odbywał się kurs florystyczny. Przewodniczką po świecie roślin ozdobnych była Krystiana Czekalska, która na co dzień naucza przedmiotów ogrodniczych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie. Kilkugodzinne spotkanie zawierało elementy teorii, ale przede wszystkim miało na celu przyswojenie praktycznych umiejętności, niezbędnych przy układaniu bukietów. Uczestniczki kursu zyskały szansę poznania różnych technik bukieciarskich oraz dowiedziały się, w jaki sposób wykorzystywać naturalny materiał, by stanowił piękną dekorację. Kilka celnych wskazówek i praktyczne ćwiczenia sprawiły, że kursantki nabrały wiary we własne możliwości. W czasie trwania zajęć powstały piękne kompozycje kwiatowe. Przygotowane bukiety wręczono m.in. artystom wieczornego koncertu, który odbył się w OSPie, posłużyły także do dekoracji sali – w ten sposób dokonana została ewaluacja zdobytych umiejętności.

,,Są ludzie z duszą zrzędną, przez ta­kich kwiaty więdną” – powiedział Jan Sztaudynger. Warto podkreślić, że sobotni kurs odbywał się w atmosferze radości, życzliwości i współpracy. Miło było patrzeć i słuchać, jak panie emanują radością i energią, jak ponawiają próby zakończone fiaskiem, jak z uśmiechem opatrują rany cięte dłoni... Kwiaty nie więdły, ale się rozwijały, podobnie jak kursantki pod czujnym okiem prowadzącej. Teraz urodę kwiatów z pewnością ,,u-wydatnią”. 

picasa logo.jpg ZDJĘCIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here