UK Bookmakers

Koncert Chóru A’cappella w Domu Pomocy Społecznej w Kutnie

Administrator.

DSCN1158W czwartek, 12 lutego chór A’cappella gościł w Domu Pomocy Społecznej w Kutnie (popularny DPS w Malinie). Było to niezwykłe popołudnie dla członków zespołu, a rodzaj relacji nawiązanej z widownią może świadczyć o tym, że mieszkańcy również potraktowali to spotkanie jako wydarzenie i atrakcję urozmaicającą codzienność.

Koncert rozpoczął się o godz. 16.00. W programie znalazły się popularne utwory– w tym dniu przypadał tłusty czwartek, toteż lekki, rozrywkowy repertuar wydawał się najbardziej odpowiedni. Najpierw zabrzmiały znane wszystkim piosenki ludowe– ,,Cyt, cyt” i ,,Szła dzieweczka do laseczka”. Później przyszła kolej na utwory z lat 60.– m.in. ,,Kwiat jednej nocy”, ,,Mały Książę” i ,,Trzynastego”. W programie występu nie zabrakło utworów refleksyjnych, do których należy piosenka ,,Niech Ziemia tonie w kwiatach”, ale znalazł się też słynny taneczny przebój z lat 80. pt. ,,Biełyje rozy”.

Koncert trwał około 40 minut. Miło było obserwować, jak słuchacze włączali się do wspólnego śpiewu, a niektórzy z nich (jak przemiła pani Krystyna) wszystkie piosenki znali na pamięć i śpiewali razem z chórem. Na zakończenie występu pani kierownik Izabela Zielonka podziękowała zespołowi i zaproponowała bis – publiczność wybrała piosenkę ,,Szła dzieweczka do laseczka”, a potem jeszcze kilka innych… Niemal połowa utworów ujętych w programie miała swoje drugie wykonanie, a to dlatego, że zespół nie miał w repertuarze biesiadnego hitu pt. ,,Hej, sokoły!”.

Mieszkańcy domu w Malinie to w większości osoby niepełnosprawne umysłowo. Muzyka ma jednak niezwykłą moc przełamywania lodów, nawiązywania więzi i jednoczenia ludzi. Wspólne śpiewanie i dziesiątki serdecznych uścisków dłoni na koniec to niezapomniane przeżycie dla członków chóru, którzy już wiedzą, że trzeba nauczyć się i pięknie wykonać tę słynną ukraińską piosenkę o sokołach, bo przecież będzie następy raz. Niedługo. 

DSCN1159

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here