UK Bookmakers

Dziecięca grupa teatralna „Na przekór”

Administrator.

na przekór zdjęcia 2

Dziecięca grupa teatralna „Na przekór” istnieje od października 2014r. Założycielką i pierwszym opiekunem zespołu była Jolanta Zagajewska. 

Praca grupy z roku na rok owocowała kolejnymi premierami. Były to m.in. następujące spektakle: 

- ,,Zniewieściałe królestwo, czyli grunt to rodzinka” autorstwa Jolanty Zagajewskiej (30 marca 2015r.),

- „Absolutnie straszna olbrzymka” - baśń wg scenariusza Bruce’a Williama Sharera

(8 kwietnia 2016r.),

- ,,Jest taki kwiat – baśń autorstwa księdza Mieczysława Malińskiego (12 lutego 2017r.)

Od października 2017r. młodzi aktorzy pracują pod kierunkiem Justyny Szadkowskiej. Grupa „Na przekór” w nieco zmienionym składzie i z nowym instruktorem debiutowała na scenie 4 kwietnia 2018r. przedstawieniem z wykorzystaniem pantomimy, zatytułowanym „Jestem człowiekiem”. Spektakl zaprezentowano również na I Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych KURTYNA w Żychlinie (22 stycznia 2019r.). Podczas programu „Świadectwo z paskiem”, który rokrocznie w GCKSiR jest formą podsumowania roku kulturalnego, w dniu 15 czerwca 2018r. grupa przedstawiła dwie leśne historie – „Białe ziele” i „W lesie” wg scenariusza Małgorzaty Strzałkowskiej, a rok później, 13 czerwca 2019r. odbyła się premiera „Czarno-białych historii”. Dzieci przygotowały też spektakl bożonarodzeniowy – 18 stycznia 2019r. zaprezentowały jasełka pt. „Anielska opowieść o Bożym Narodzeniu”, wykorzystując obrotową scenę jako główny element dekoracji. 

Oprócz premier spektakli młodzi aktorzy chętnie podejmują nowe wyzwania i angażują się w inne działania GCKSiR, jak np. dożynki, Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka, rekonstrukcja historyczna czy programy interdyscyplinarne przygotowywane przez zespoły GCKSiR, jak ,,Wdzięk, szyk, szarm styl” czy ,,Zakazane piosenki”, w których umiejętności aktorskie łączą z wokalnymi.

Nierozerwalną częścią zajęć teatralnych jest przygotowanie uczestników konkursów recytatorskich, z których najpopularniejszym wśród dzieci jest „Zwierzątkowo” (recytatorzy odnosili w nim liczne sukcesy, rokrocznie wracając z nagrodami), a także konkursy „Pięknie być człowiekiem” czy Konkurs Recytatorski z Kotem.

Uczestnicy zajęć kilkukrotnie brali udział w warsztatach w Teatrze Pinokio w Łodzi. Chętnie też wyjeżdżają na spektakle, by podziwiać efekty pracy zawodowych aktorów. Są to sobotnie lub niedzielne wycieczki, które organizuje GCKSiR, aby grupa poznawała pracę profesjonalnych zespołów, uczyła się rozmawiać o sztuce i wspólnie spędzała czas w sposób przyjemny i pożyteczny zarazem.

Celem zajęć jest zdobywanie podstawowych umiejętności scenicznych, rozwijanie kreatywności, współpracy w grupie oraz wychowywanie świadomego odbiorcy sztuki teatralnej. Dzieci uczą się, jak poprawnie mówić, jak poruszać się na scenie, jak wykorzystać kostium, uczestniczą w projektowaniu scenografii i… świetnie się bawią! 

Grupa ,,Na przekór” ma charakter integracyjny i otwarty, jest w niej miejsce dla każdego chętnego dziecka, które chce spróbować aktorstwa, niezależnie od wieku. Warunek – miłość do sceny (choćby w zarodku!), życzliwość dla innych (ogromna!) i chęć uczenia się (aby wystąpić przed publicznością, trzeba mieć co zaprezentować!).

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail:
sekretariat
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dyrektor
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here