UK Bookmakers

Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem”

Administrator.

Chór powstał w 2003r. z inicjatywy Janiny Arent, która pełni funkcję dyrygentki przez wszystkie lata jego działalności. Początkowo do zespołu należało 6 osób. Pierwszy występ miał miejsce jeszcze w 2003r. (kilka tygodni po utworzeniu) – był to koncert kolęd.

Obecnie ,,Młodzi Duchem” to chór mieszany. Należy do niego 17 osób, w tym kilka małżeństw. Zespół wykonuje utwory o różnorodnej tematyce – patriotyczne, ludowe, religijne, biesiadne, należące do nurtu pop (z różnych czasów – i współczesne, i dawniejsze).

W 2013 r. chór świętował 10. rocznicę powstania. Na uroczysty koncert jubileuszowy przybyli przedstawiciele władz samorządowych i wielu przyjaciół zespołu. Goście przynieśli w darze wiele ciepłych słów, gorących życzeń i gratulacji oraz muzyczne upominki, powstał nawet specjalny utwór – ,,Oratorium na cześć Chóru Seniorów”.

W ciągu 16 lat działalności ,,Młodzi Duchem” brali udział w programach z okazji kolejnych finałów WOŚP, w czasie Festynu Majowego, podczas Dni Krośniewic, uświetniali spotkania kombatantów, wigilie organizowane dla podopiecznych kutnowskich ośrodków pomocy społecznej, spotkania w gronie seniorów oraz różne inne uroczystości w środowisku lokalnym, także o charakterze patriotycznym i religijnym.

Chór występował nie tylko w Krośniewicach, ale też podczas różnych uroczystości oraz imprez w sąsiednich miejscowościach: w Dąbrowicach, Chodczu, Chodowie, Oporowie, Łowiczu, Kole i w Kutnie. Były to pikniki, wieczory kolęd, koncerty z okazji Dnia Kobiet i Dnia Seniora.

Wyjazdy chóru są również związane z udziałem w przeglądach twórczości artystycznej seniorów. W takim celu zespół wyjeżdżał do Łodzi, Skierniewic, Głowna, Łęczycy, Żychlina, Klonowca i Bedlna. Zwykle wracał z dyplomami i nagrodami, w Głownie zdobył nawet puchar. Chórzyści kilkakrotnie uczestniczyli także w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze oraz w Regionalnym Przeglądzie Śpiewaków Ludowych ,,Siedlisko” w Aleksandrowie Łódzkim.

Członkowie zespołu słyną z elegancji i dbałości o swój wizerunek sceniczny, ale chętnie też korzystają z kostiumów. Ostatnio połknęli teatralnego bakcyla i łączą śpiewanie z występami kabaretowymi, świetnie się przy tym bawiąc, w czym zapewne pomaga im młodość ducha.

Próby ,,Młodych Duchem” odbywają się w czwartki w godzinach 18.00-20.00.

APC Collage   2019.03.25 13.18   001 1

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here