UK Bookmakers

Chór A’cappella

Administrator.

Chór A’cappella powstał jesienią 2006r. z inicjatywy Aleksandry Kołodziejskiej, która od początku istnienia zespołu pełni funkcję jego dyrygentki. Jeszcze tego samego roku debiutował na scenie, wykonując koncert bożonarodzeniowy dla społeczności lokalnej. Od tamtej pory, czyli w ciągu 13 lat działalności, chór wielokrotnie występował, prezentując różnorodne programy we własnym środowisku oraz w innych miejscowościach – były to koncerty patriotyczne, oprawy mszy świętych, programy okazjonalne i tematyczne przygotowane samodzielnie lub we współpracy z pozostałymi  sekcjami Gminnego Centrum, występy w domach pomocy społecznej, w kutnowskiej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej ,,Tęcza” oraz wyjazdy na przeglądy. W ciągu tych 13 lat w składzie chóru występowało ponad 50 osób. Niezaprzeczalną wartością tej grupy zawsze była i jest wielopokoleniowość. Ogromnym atutem jest także dystans do siebie samych chórzystów, dzięki czemu nie unikają oni kostiumu, są gotowi na różne sceniczne kreacje, a przy tym dobrze się bawią.

5 listopada 2016r. z okazji 10. rocznicy istnienia zespołu odbył się koncert zatytułowany Co nam zostało z tych lat…, prezentujący kulturę okresu międzywojennego. Przygotowania do jubileuszowej gali oraz widowisko finałowe zrealizowano we współpracy z Łódzkim Domem Kultury w ramach programu Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego.

Chór wielokrotnie uczestniczył w dużych przedsięwzięciach artystycznych, wymagających wokalnego, ale też często aktorskiego zaangażowania. Najważniejsze w historii zespołu programy to:

 • A słowo Ciałem się stało – pierwszy koncert kolędowy (2006r.) i jednocześnie debiut sceniczny,
 • Do wolnej Polski Nam powrócić daj
 • W drodze do świętości
 • Zapomniane piosenki
 • Trzech pasażerów pociąg wiózł, czyli rzecz o podróżach, rozstaniach
  i powrotach
 • Wiejskie świętowanie
 • Co nam zostało z tych lat
 • Kolęda z historią w tle, czyli ludzkie kłopoty małego Boga (2008 i 2018r.) – program o tym, jak historia Polski odbija się w tekstach kolęd
  i o kolędach z ciekawą historią, zrealizowany wspólnie z Dziecięcą Grupą Taneczną (w 2008 r. z grupą taneczną Moderato Furioso), Dziecięcą Grupą Wokalną (w 2008 r. – z uczniami Ogniska Muzycznego w Krośniewicach) oraz grupą teatralną ,,Na przekór”,
 • Wdzięk, szyk, szarm, styl…
 • Wolność… – koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości.


Chórzyści z przyjemnością wykonują i pieśni, i piosenki. Nie stronią od repertuaru patriotycznego, ludowego czy pieśni religijnych. Zawsze śpiewają z serca, a czasem z nut.

APC Collage  2019.03.20 13.45  2 1

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here