UK Bookmakers

Dni Krośniewic – turniej paintballowy

Administrator.

Na niedzielę, 29 maja 2022r. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji przygotowało wiele propozycji dla osób w różnym wieku w ramach programu Dni Krośniewic. Całość imprezy odbyła się na terenie rekreacyjnym przy hali sportowej. Jedną z bardziej obleganych atrakcji był Laser Tag, czyli laserowy paintball. Jest to forma dynamicznej zabawy z wykorzystaniem broni, w której mogą uczestniczyć  dzieci, młodzież i dorośli.

Gra łączy adrenalinę, emocje znanych i lubianych gier komputerowych z maksymalnym realizmem i aktywnością na świeżym powietrzu. Gracze dzielą się na drużyny, każdy otrzymuje zestaw – opaskę interaktywną i karabin. Należy wspomnieć, że karabin ma wagę porównywalną z prawdziwą bronią tego samego kalibru. Zabawa polega na wycelowaniu niewidoczną wiązką podczerwieni w interaktywną opaskę przeciwnika, co skutkuje wywołaniem sygnału dźwiękowego oznaczającego trafienie. Dynamiczne i rozbudowane scenariusze nadają rozgrywce niepowtarzalny klimat. Tak też było w Krośniewicach na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej nr 1, gdzie przeprowadzono rozgrywki. Były emocje, okrzyki i doping z trybun. Na boisku zostały rozmieszczone nadmuchiwane przeszkody, które dawały możliwość schronienia, ale i przeprowadzenia zasadzki na przeciwników w polu gry. Jeszcze kilka lat temu hitem był  paintball. Gra polegała na walce z wykorzystaniem broni, gdzie amunicją były kulki wypełnione farbą. Drużyna, która oddała najwięcej celnych strzałów, wygrywała. Jednakże dla części osób była to zbyt bolesna zabawa, bo gracze często kończyli starcie pokryci nie tylko farbą, ale też mało przyjemnymi sinikami. Obecnie nastała era Laser Tag, który stał się świetną alternatywą dla gier komputerowych i paintballa jednocześnie, propagując aktywność na świeżym powietrzu. Gra wymaga od uczestników jedynie zaangażowania i współpracy. Liczne scenariusze narzucają myślenie taktyczne, przewidywanie ruchów przeciwnika i podejmowanie szybkich decyzji. Jest to znakomita forma integracji w plenerze. W czasie Dni Krośniewic można było zebrać pięcioosobową drużynę i rekreacyjnie zmierzyć się z innym zespołem.

Zamysłem organizatorów było przeprowadzenie krośniewickiego turnieju, do którego GCKSiR zaprosiło lokalne instytucje, firmy i organizacje. Zgłoszenia udziału pięcioosobowych drużyn były przyjmowane przez dwa tygodnie, do 27 maja. Lokalne zakłady pracy nie zdecydowały się na uczestnictwo reprezentacji (szkoda…), ale drużyn chętnych do udziału w rywalizacji nie zabrakło. Zgłosiło się 6 następujących zespołów: 

  • AIMBOT – drużyna licealistów z LO w Krośniewicach,  

  • EKIPA – drużyna rodzinna z Krośniewic, 

  • GCKSiR TEAM – pracownicy Ośrodka Kultury i Hali Sportowej,

  •  TELETUBIS – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach,

  •  OSP KROŚNIEWICE – miejscowi strażacy, 

  • drużyna OSP DĄBROWSZCZAK – drużyna ratowników medycznych z I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, która zabezpieczała imprezę od strony medycznej. 

Turniej został przeprowadzony systemem pucharowym. Na wstępie dokonano losowania zespołów, by wyłonić pary przeciwników w pierwszej turze rozgrywek. Do półfinału przeszły drużyny: GCKSiR TEAM, OSP KUTNO DĄBROWSZCZAK, TELETUBIS i EKIPA. W finale spotkały się drużyny GCKSiR TEAM oraz OSP KUTNO DĄBROWSZCZAK, a zwyciężyli ratownicy. Trzecią lokatę zajęła drużyna TELETUBIS, która pokonała EKIPĘ. Po zakończeniu turnieju swoich sił w paintballu laserowym mogli spróbować jeszcze przez 2 godziny wszyscy chętni do udziału w zabawie.

Nagrodą główną w turnieju Laser Tag był voucher dla całej drużyny na kolację w Karczmie w Miłosnej, ufundowany przez tenże lokal. Natomiast zdobywcy drugiej i trzeciej lokaty otrzymali vouchery na dwie duże pizze ufundowane przez krośniewickie pizzerie – K-2 i Leśną. Nagrody wręczyła burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman.

Uczestnikom turnieju spodobała się propozycja aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, o czym świadczyły liczne pozytywne i emocjonujące komentarze tuż po zakończeniu rozgrywek. 

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach serdecznie dziękuje:

- Pani Burmistrz Katarzynie Erdman – za udział w ceremonii wręczenia nagród;

- Drużynom uczestniczącym w turnieju – za udział w starciach, których wynik wcale nie był oczywisty, za przyjęte z uśmiechem porażki, za dowcip na polu gry i naprawdę świetną zabawę, również dla widzów;

- Panu Łukaszowi – właścicielowi wyposażenia paintaballowego, który świetnie zrealizował pomysł GCKSiR dotyczący turnieju;

- Karczmie w Miłosnej oraz krośniewickim pizzeriom Leśnej i K2 – za ufundowanie nagród, które na pewno sprawiły przyjemność drużynom, a ponadto przyczyniły się do integracji zespołów.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here