UK Bookmakers

Drużyna Burmistrza contra Reszta Świata – mecz

Administrator.

 DSC0998Finałowym wydarzeniem Dni Krośniewic 2022r. był mecz w halową piłkę nożną pomiędzy Drużyną Burmistrza a Resztą Świata, który odbył się w niedzielę, 29 maja. Mecz zgromadził wielu kibiców na trybunach ku zadowoleniu piłkarzy i organizatorów. Dawno żadne wydarzenie sportowe nie wzbudziło tyle zainteresowania wśród krośniewiczan, zwłaszcza po dwóch latach pandemii z jej ograniczeniami w organizacji imprez. 

Drużyna Burmistrza do ostatniej chwili w tajemnicy utrzymywała swój skład. Kapitanem zespołu był Krzysztof Urbański, wiceburmistrz Krośniewic, który do swojej ekipy powołał jeszcze trzech samorządowców – Tomasza Marciniaka, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego, Daniela Modlińskiego, radnego Rady Miejskiej w Krośniewicach oraz Cezarego Jankowskiego, dyrektora Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Ponadto w składzie znaleźli się dwaj pracownicy MZGKiM – Marcin Pokorski i Przemysław Zagajewski, a także Witold Jędrzejczak, Marcin Błaszczyk (znany bramkarz MKS Krośniewianka), Rafał Szymczak i Krystian Osiński, reprezentant Polski w kadrze U18 i U19, zawodnik drużyny Hurtapu Łęczyca, która w 2014 r. zdobyła mistrzostwo Polski w kategorii U18, a także zawodnik miejscowego klubu piłkarskiego. Był to silny skład, zapowiadający twardą męską walkę o zwycięstwo. 

Drużyna Reszta Świata przyjęła odmienną taktykę, od początku prezentując swój skład. Codziennie na Fecebooku GCKSiR ukazywała się krótka informacja o wręczeniu powołania kolejnemu zawodnikowi. Skład ekipy, która stanęła naprzeciw Drużyny Burmistrza był interesujący, zaskakujący, ale – jak przyznali kibice – najlepszy z możliwych. Kapitanem zespołu wybrano Andrzeja Filipczaka. Oprócz niego do drużyny powołani zostali trzej pracownicy instytucji – kierownik działu sportowo- rekreacyjnego GCKSiR Miłosz Gawrysiak, instruktor sportu, legendarny zawodnik Krośniewianki Paweł Górnik oraz informatyk GCKSiR Damian Wacławski. Trener selekcjoner Reszty Świata ogromne nadzieje wiązał z powołaniem dwóch absolutnych gwiazd krośniewickiej piłki – Stanisława Pelé Kartowskiego (przez 50 lat swojego życia reprezentował miejscowy klub piłkarski) i wspomnianego już Andrzeja Filipczaka, który w latach 70. ubiegłego wieku był zawodnikiem klubów polskich i niemieckich (drużyna drugoligowa). Ponadto do składu powołano również ks. Artura Kosiorka, wikariusza miejscowej parafii z piłkarskim zacięciem oraz miłośników futbolu – Jakuba Kłosińskiego, Krzysztofa Zagajewskiego i Tomasza Pląskowskiego. Światła bramki bronił Gracjan Gradowski, zwany Słońcem Boiska. Wymarzona drużyna i duma dla selekcjonera.

Funkcję sędziego pełnił Jacek Postolski, a w roli komentatora spotkania wystąpił Waldemar Hyzopski. 

Mecz rozpoczął się uroczystym wejściem na boisko obu drużyn, niczym Liga Mistrzów. Zgodnie z piłkarską tradycją swoją rolę miały też dzieci – Drużynę Burmistrza wprowadziła Alicja Hyzopska, natomiast Resztę Świata poprowadził Eryk Zagajewski. Krośniewicki mecz miał jeszcze jedną wspólną cechę z finałem LM, który poprzedniego wieczoru (28 maja) obył się w Paryżu – obydwa spotkania rozpoczęły się z opóźnieniem. Francuzi nie mogli poradzić sobie z kibicami, natomiast miejscowe spotkanie rozpoczęto później ze względu na finał turnieju paintballowego, który się nieco przeciągnął. Nasi kibice byli wspaniali!

O godz. 17.45 drużyny w galowym ustawieniu wysłuchały życzeń burmistrz Katarzyny Erdman (… niech wygra lepszy), zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego i … ruszyli do boju. W pierwszej połowie gra była wyrównana, ale rezultat bardziej satysfakcjonował Resztę Świata, bo na tablicy punktowej widniał wynik 3:1. Po krótkiej przerwie i zmianie stron walka również była wyrównana i bardzo ambitnie prowadzona przez obydwa zespoły, ale Drużyna Burmistrza zaczęła nadrabiać zaległości, tymczasem świetny napastnik Reszty Świata, ks. Artur doznał kontuzji, co osłabiło jego możliwość wykończenia akcji celnym strzałem, a Damian Wacławski – świetny obrońca tej drużyny, okazał się skuteczny także w ataku – wbił piłkę do bramki, jednakowoż niewłaściwej. Ostatecznie końcowy gwizdek sędziego zakończył spotkanie, gdy na tablicy punktowej widniał rezultat 4:3. Stanowczo zbyt krótki był to mecz!

Po zakończeniu spotkania nastąpiło wręczenie pucharu przechodniego – trafił on do rąk kapitana Drużyny Burmistrza Krzysztofa Urbańskiego, który ustalił wynik na 4:4 (od tej pory wiadomo, co w języku dziennikarskim znaczy ustalić wynik spotkania). Wszyscy uczestnicy meczu otrzymali podziękowania od burmistrz Katarzyny Erdman za wspaniale wypełnione role piłkarzy, sędziego, komentatora.

Rewanż planowany jest na 11 listopada 2022r. Organizatorzy mają nadzieję, że zabawa była znakomita i dla zawodników (nikt nie lubi grać przy pustych trybunach), i dla publiczności (zwykle kibicowskie serca lokują się po jednej, wybranej stronie boiska, ale brawa należą się całej dwudziestce). Kolejne spotkanie na pewno będzie równie emocjonujące. Szykujmy transparenty! 

W meczu Drużyna Burmistrza contra Reszta Świata (do przerwy 1:3, po drugiej połowie 4:3, na koniec 

4:4 ☺) bramki zdobyli następujący zawodnicy:

  • dla Drużyny Burmistrza:

Krystian Osiński (x 2)

Rafał Szymczak,

Damian Wacławski; 

  • dla Reszty Świata 

Jakub Kłosiński (x 2),

Gracjan Gradowski.

 

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach jako organizator spotkania serdecznie dziękuje:

  • Pani Burmistrz Katarzynie Erdman za otwarcie i podsumowanie meczu,

  • Zawodnikom Drużyny Burmistrza i Reszty Świata – za profesjonalne podejście do swojej roli i ambitną walkę na boisku,

  • Jackowi Postolskiemu – za pełnienie funkcji sędziego meczu,

  • Waldemarowi Hyzopskiemu – za komentowanie spotkania,

  • Alicji i Erykowi – za uroczyste wprowadzenie drużyn,

  • Kibicom – za wspieranie zawodników swoją obecnością, zainteresowaniem, okrzykami, brawami, westchnieniami i wszystkimi innymi środkami wyrazu. 

Brawo nasi!!! Brawo krośniewiczanie!!!

(W tym miejscu należy odśpiewać wszystkie piękne pieśni kibicowskie, skrzętnie pomijając kibolskie nuty).

 

 zdgoogle 96dp  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail:
sekretariat
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dyrektor
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer konta:
94 9023 0006 0000 1720 2000 0010

All CMS Templates - Click Here