UK Bookmakers

XXV Olimpiada Przedszkolaków

Justyna Szadkowska.

 DSC1186Sportowe zmagania dzieci przedszkolnych to jedna z krośniewickich imprez cyklicznych z najdłuższą tradycją. Co roku organizowana jest w terminie zbliżonym do Dnia Dziecka i stanowi jedną z form uczczenia tego święta przez lokalną społeczność. W minioną sobotę, 28 maja 2022r., po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, odbyła się jubileuszowa XXV Olimpiada Przedszkolaków. Inauguracja miała miejsce o godz. 9.00. Do udziału zgłoszono 103 dzieci, jednak z powodów zdrowotnych na starcie zameldowała się połowa tej grupy – 52 dzieci w wieku 5 i 6 lat.

 

Przebieg części oficjalnej był zgodny z wypracowaną tradycją. Wydarzenie rozpoczęło się od powitania zebranych i uroczystego przemarszu drużyn, jak to zwykle bywa w czasie ceremonii otwarcia. Owacyjnie witane przez członków rodzin i kibiców kroczyły następujące grupy:

 • Motylki z wychowawczynią Patrycją Łazińską,

 • Biedronki z wychowawczynią Joanną Suską-Wojnowską,

 • Muchomorki z wychowawczynią Anetą Kotkowską,

 • Misie z wychowawczynią Justyną Piotrowską,

 • i Żabki pod opieką Anny Grzebieluchy (zastąpiła nieobecną z powodu choroby wychowawczynię Krystynę Marciniak).

Nastąpiło zapalenie znicza – w tym roku olimpijskie światło zostało przyniesione przez Wiktorię Kędzierską, która do hali sportowej wbiegła wraz z mamą, Agnieszką Kędzierską. Następnie tekst ślubowania odczytał Jan Olesiński, a cała społeczność przedszkolna odśpiewała hymn krośniewickich olimpiad. Wówczas zabrała głos burmistrz Katarzyna Erdman, która otworzyła XXV Olimpiadę i złożyła dzieciom życzenia. Zaprezentowani zostali również sędziowie – Anna Gabrychowicz, Agnieszka Kamińska i Paweł Górnik. 

Gdy wszystko już było jasne, grupy przedszkolne przemieściły się na stanowiska, gdzie rozegrano poszczególne konkurencje. Dzieci rywalizowały z podziałem na dziewczęta i chłopców w biegach (30m i 100m), w skoku w dal z miejsca i w rzucie piłką tenisową. Rozegrana została również jedna konkurencja zespołowa – bieg sztafetowy grup przedszkolnych i jedna konkurencja rodzinna – bieg sztafetowy z mamą/bieg sztafetowy z tatą. Na zakończenie, po zestawieniu wyników przez skład sędziowski, wyłoniono następujących laureatów:

Rzut piłeczką tenisową – dziewczęta

I miejsce – Hanna Gołąb

II miejsce – Nadia Życińska

III miejsce – Maja Łuczak

Rzut piłeczką tenisową – chłopcy

I miejsce – Antoni Kwiatkowski

II miejsce – Nataniel Tomczak

III miejsce – Szymon Molik

Skok w dal – dziewczęta

I miejsce – Marta Pląskowska

II miejsce – Nadia Życińska

III miejsce – Ewa Pląskowska 

Skok w dal – chłopcy

I miejsce – Michał Cichacz

II miejsce – Szymon Molik

III miejsce – Nataniel Tomczak 

Bieg na 30 m - dziewczęta

I miejsce – Wiktoria Kędzierska

II miejsce – Amelia Ryszkiewicz

III miejsce – Zuzanna Józefowicz 

Bieg na 30 m – chłopcy

I miejsce – Szymon Wojtalik

II miejsce – Szymon Urbański

III miejsce – Marcel Hartwich 

Bieg na 100 m – dziewczęta

I miejsce – Nadia Życińska

II miejsce – Ewa Pląskowska

III miejsce – Lena Błaszczyk

Bieg na 100 m – chłopcy

I miejsce – Szymon Molik

II miejsce – Xavier Kawałczewski

III miejsce – Adam Starosta 

Bieg sztafetowy grup przedszkolnych 

I miejsce – Biedronki

II miejsce – Muchomorki

III miejsce – Żabki/Misie (połączona grupy z powodu braku składu)

IV miejsce – Motylki

Bieg rodzinny – przedszkolak z mamą

I miejsce – Hubert Cegiełka z mamą, Mileną

II miejsce – Karol Stasiak z mamą, Weroniką

III miejsce – Marta Pląskowska z mamą, Sarą 

Bieg rodzinny – przedszkolak z tatą

I miejsce – Patryk Łuczak z tatą, Łukaszem

II miejsce – Adam Starosta z tatą, Maciejem

III miejsce – Michał Matusiak z bratem, Kacprem Płócienniczakiem

W gronie laureatów znalazł się również Kacper Michalak, który otrzymał medal za sportowy zapał, hart ducha i walkę jak na prawdziwego mistrza przystało.

Ceremonia dekoracji to uroczystość niezwykle ważna, podniosła. Medale, puchary i dyplomy wręczyły burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman oraz dyrektor Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach Iwona Szczygieł. 

Jubileusz olimpiady był okazją do podsumowań. Podziękowano sędziom – społecznikom, którzy od lat czuwają na poprawnością przeprowadzenia konkurencji. Podkreślono zasługi pomysłodawców olimpiady – Waldemara Pietrzaka i Jadwigi Jóźwiak. Na Facebooku GCKSiR w okresie poprzedzającym olimpiadę pojawiła się zachęta, by przesyłać zdjęcia sprzed lat i by dzielić się wspomnieniami – wszak pierwsi uczestnicy wydarzenia to rodzice obecnych olimpijczyków. Osoby, które odpowiedziały na prośbę, otrzymały upominki od GCKSiR.

Po 25 zrealizowanych olimpiadach pora na podsumowanie i refleksję. Można zauważyć, że mimo upływu ćwierćwiecza nie zmieniło się podejście dzieci do rywalizacji sportowej – angażują się maksymalnie, cieszą z udziału i dobrze bawią. Natomiast wyraźne zmiany zaszły w podejściu rodziców do wspólnego udziału w biegu z dzieckiem – nikogo już nie trzeba zachęcać ani namawiać, jak to było 25 czy 20 lat temu. W tym roku wystartowało 31 rodzinnych duetów, czyli ponad połowa wszystkich uczestników olimpiady wzięła również udział w konkurencji rodzinnej. To bardzo dobry znak i dowód na to, że wydarzenie przyczynia się do popularyzowania sportu, a dodatkowo integruje rodziny.

Olimpiado Przedszkolaków, trwaj do setki!

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach serdecznie dziękuje następującym osobom i podmiotom za współpracę przy organizacji XXV Olimpiady Przedszkolaków:

 • Pani Burmistrz Katarzynie Erdman – za uroczyste otwarcie wydarzenia i udział w ceremonii dekoracji zwycięzców;

 • Państwu Annie Gabrychowicz, Agnieszce Kamińskiej i Pawłowi Górnikowi – za pracę w ekipie sędziowskiej czuwającej nad tym, aby wyłonić najlepszych i aby młodzi zawodnicy uczyli się zachowań fair play;

 • Pani Dyrektor Iwonie Szczygieł oraz Paniom Wychowawczyniom – za współpracę organizacyjną, za działania motywacyjne, trenerskie i sztabowe wobec przedszkolnych drużyn;

 • Grupom Biedronki, Muchomorki, Motylki, Żabki i Misie – za wspaniały, ambitny i jednocześnie radosny udział w XXV Olimpiadzie Przedszkolaków;

 • Grupie wolontariuszy w składzie:

 • Zofia Chmielecka,

 • Magdalena Kaczmarek,

 • Karolina Nijakowska,

 • Natalia Szczęsna,

 • Anastazja Lysenko,

 • Zuzanna Malinowska,

 • Oliwia Jędrzejczak,

 • Miłosz Tokarski,

 • Adam Kusyk,

 • Mikołaj Prajs,

która wykazała się obowiązkowością i starannością w roli sędziowskich  asystentów oraz odrobiną szaleństwa w czasie zabawy z dziećmi, dodając wydarzeniu koloru i radości;

 • Rodzicom, Dziadkom i wszystkim kibicom – za entuzjazm, brawa, owacje, okrzyki i wszelkie inne formy dopingu dla startujących zawodników.

 

Serdeczne podziękowania za współpracę
przy realizacji wielu edycji Olimpiady Przedszkolaków

dla Pani Jolanty Pietrzak

i dla Pana Waldemara Pietrzaka, 

który w jubileuszowej olimpiadzie nie uczestniczył, 

ale tego dnia po raz trzeci zdobył własny, trzeci już złoty medal 

Mistrzostw Polski Masters w Toruniu,

startując w trójboju sprinterskim

(60m, 100m, 200m).

 

Gratulacje dla wszystkich sportowców, którzy wystartowali
w XXV Olimpiadzie Przedszkolaków

i którzy tego dnia zdobyli medal!!!

(W tym momencie rozbrzmiewa We Are the Champions zespołu Quinn i spada złoty deszcz, ozłacając wszystkich – uczestników rywalizacji, medalistów, gości, sędziów, wolontariuszy, organizatorów, kibiców i Waldemara Pietrzaka w Toruniu).

 zdgoogle 96dp  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here