UK Bookmakers

,,Masz tę moc!”, czyli pożegnanie karnawału poprzez sport i zabawę

Administrator.

W naszym świecie nic nie jest takie jak dawniej, również karnawał ma inną formę. Kiedyś w poświątecznym okresie radości i zabawy po wioskach wędrowały grupy przebierańców z życzeniami i dobrą wróżbą, a i w naszym mieście można było ich spotkać. Potem, gdy zwyczaj zaczął zanikać, pozostał element karnawałowej biesiady, spotkań towarzyskich, czasem balu z pełną galą (oczywiście atrakcja dla dorosłych). W covidowym czasie wszyscy jesteśmy poniekąd przebierańcami – na co dzień nosimy maski i nie ma w tym krzty metafory, a tegoroczny karnawał przeżyliśmy bez ekscytacji, w domowym zaciszu. Określenie to chyba jednak nie przystaje do faktycznej aury wielu naszych domostw, w których aż kipi skumulowana w młodych organizmach energia, bo jak wiadomo, dzieci mają moc. Trzeba było dać upust tej potrzebie aktywności.

Klasy I-III są w dobrej sytuacji, bo chodzą do szkoły, spotykają się, mogą wspólnie się uczyć, rozmawiać, bawić się , śmiać… No właśnie. Wszystkim brakuje uśmiechu! Deficyt dobrego humoru jest dotkliwie odczuwany, stąd drugi argument za tym, aby urządzić karnawałowe ostatki sportowe. Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 1 korzystają z hali GCKSiR. Instytucja nie prowadzi działalności komercyjnej, bowiem sport amatorski obecnie można uprawiać tylko w plenerze i na otwartych obiektach. Korzystając jednak z sytuacji, że w hali GCKSiR realizowane są zajęcia szkolne wynikające z planu lekcji, instruktorzy przygotowali niespodzianki dla uczniów, aby wyjść naprzeciw dziecięcym potrzebom. Ruchu i radości nie zabrakło.

W dniach się 12 i 13 lutego zrealizowano zajęcia z elementem rywalizacji. Wykorzystano dmuchańce i inne akcesoria służące rekreacji – niektóre zakupiono z funduszy pozyskanych od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, inne służą kadrze instytucji od dawna w czasie zajęć animacyjnych. Każda z klas została podzielona na cztery losowo wybrane zespoły, które uczestniczyły we współzawodnictwie. Na koniec zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy zabawy – przypinki z hasłem Uzależnieni od sportu i lizaki, aby poczuli słodki smak karnawału.

Kolejne dwa dni (16 i 17 lutego) przeznaczono na zabawy z wykorzystaniem akcesoriów do produkcji baniek mydlanych. Małe, średnie i wielkie bańki unosiły się w hali sportowej, wywołując radość uczestników. Niektóre z nich były naprawdę wyjątkowe pod względem urody, wielkości czy barwy. Dzieci zamykały też w bańkach kolegów i koleżanki albo… nauczycieli. Zabawa była znakomita! Nadmuchiwany byk, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem w czasie poprzednich zajęć, również w tych dniach nie miał wolnego – rodeo trwało w najlepsze po raz drugi.

Dzieci w ostatnich dniach karnawału hasały w hali sportowej, dzięki czemu dla nich czas ten zakończył się hucznie. Gdy sytuacja zdrowotna w kraju poprawi się, z atrakcji skorzystają uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem i Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz w Jankowicach, a także miejscowe przedszkolaki, bo moc mają wszystkie dzieci. Muszą też mieć cierpliwość w oczekiwaniu na normalność, czego GCKSiR życzy także rodzicom i nauczycielom. Sobie również…

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here