UK Bookmakers

Sportowe zakończenie karnawału – I Wirtualny Bieg Ostatkowy

Justyna Szadkowska.

W dniach od 11 lutego (tłusty czwartek) do 15 lutego (ostatki) Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zorganizowało imprezę sportowo-rekreacyjną pod nazwą I Wirtualny Bieg Ostatkowy w Krośniewicach. Celem było zachęcenie mieszkańców do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i wprowadzenie elementu zabawy do pandemicznej monotonii, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Co prawda zima zaskoczyła mrozem i śniegiem, wydawać się więc mogło, że warunki atmosferyczne ograniczą aktywność w terenie. Nasi mieszkańcy wiedzą jednak, że skoro jest zima, to musi być zimno, więc niestraszny był im marsz czy bieg w takich warunkach, zwłaszcza że nie zabrakło też pięknej aury ze słońcem.

W biegu mogły wziąć udział zarówno osoby dorosłe, jak i niepełnoletnie pod opieką pełnoletniego opiekuna. Bieg miał charakter towarzyski. Impreza, choć z nazwy wirtualna, w praktyce polegała na rzeczywistym pokonaniu marszem, truchtem, biegiem lub z wykorzystaniem kijków do nornic walking wybranego przez siebie odcinka trasy o długości minimum 3 kilometrów w dowolnym czasie, po czym należało zgłosić do organizatora realizację aktywności. Nie bez powodu minimalny dystans wynosił 3 kilometry – ze względu na charakter biegu i okoliczności był to odcinek potrzebny do spalenia kalorii zawartych w jednym pączku bez lukru. Pokonanie trasy o tej długości (można było więcej!) nagradzano voucherem na pączek i w ten sposób bilans kaloryczny ulegał wyrównaniu, chyba że ktoś przebiegł jednorazowo dłuższy dystans – wówczas strata kaloryczna przekładała się na wysmuklenie sylwetki. Weryfikacja faktycznego pokonania minimalnej odległości odbywała się poprzez zapis wyniku przy użyciu aplikacji mobilnej lub urządzenia do monitorowania aktywności sportowych. Udokumentowany w ten sposób udział w biegu na ww. urządzeniu w postaci zrzutu ekranu lub zdjęcia należało udostępnić organizatorowi do weryfikacji.

W biegu wzięło udział 26 uczestników. Wszyscy pokonali łącznie 385,12 km. Najdłuższy bieg jednostajny wyniósł 34 km (biegacz mógłby więc zjeść bezkarnie co najmniej 11 pączków!), a średnie tempo jego biegu pozwalało na pokonanie 1 km w 5,03 min. Najmłodszy uczestnik biegu miał 7 lat i pokonał odcinek 4,24 km.

W ostatki odbyło się losowanie nagród. Główne trofeum – kuchenka mikrofalowa ufundowana przez GCKSiR oraz sklep NeoPunkt w Krośniewicach – trafiła do p. Justyny Berlińskiej. Kolejnych 12 uczestników nagrodzono pakietem, który zawierał koszulkę z hasłem Uzależniony od sportu, notes z długopisem oraz smycz do kluczy. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe krośniewickie kubki do herbaty. Gadżety zostały sfinansowane z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pączki dla biegaczy zapewniła Piekarnia Jeziorscy w Krośniewicach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za czynny udział w biegu i zabawę. Gratulujemy! Mamy nadzieję, że już niedługo będzie nam dane spotkać się przy okazji inicjatyw sportowo-rekreacyjnych odbywających się jak dawniej i będziemy wspólnie cieszyć się możliwością uprawiania aktywności fizycznej.

Dziękujemy za współpracę Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz lokalnym przedsiębiorcom – Panu Krzysztofowi Kozaneckiemu (NeoPunkt) i Panu Cezaremu Jeziorskiemu (Piekarnia Jeziorscy).

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here