UK Bookmakers

Europejski Tydzień Sportu – tenis stołowy

Administrator.

 DSC0483 copy copyW sobotę, 26 września 2020r. w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbył się otwarty turniej tenisa stołowego w ramach 6. edycji Europejskiego Tygodnia Sportu 2020.

Turniej przewidziany był dla dwóch kategorii wiekowych: młodzież do 18. roku życia oraz dorośli, lecz ze względu na niska frekwencję uczestników w kategorii młodzieżowej, po konsultacji z zawodnikami przeprowadzonej przed rozpoczęciem turnieju, ustalono jedną kategorię – open. 

Uczestników podzielono na dwie grupy, w których  rozgrywki prowadzono do dwóch przegranych i trzech wygranych setów. Każdy zawodnik stoczył dwa pojedynki w grupie, a w półfinale zastosowano system krzyżowy (zwycięzcy z pierwszych miejsc zmierzyli się z tenisistami, którzy zajęli drugie miejsca w przeciwnych grupach). W finale spotkali się zwycięzcy półfinałów, a zdobywcy drugich lokat zagrali o trzecie miejsce. Wszyscy wykazali spore umiejętności nie tylko tenisowe, ale i kondycyjne.Zawody przeprowadzono z wykorzystaniem 2 stołów tenisowych jednocześnie, a w czasie trwania całego turnieju rozegrano 34 sety. Po przeszło trzygodzinnej walce, zaciętej, ale zgodnej z zasadami fair play, najlepszym zawodnikiem został Łukasz Budner, który podczas turnieju stracił zaledwie jednego seta w zmaganiu z Michałem Rzeczkowskim, zdobywcą drugiego miejsca. Trzecią lokatę uzyskał Zbigniew Pietrowski.

Warto zaznaczyć, że Łukasz Budner jest pierwszym polskim rekordzistą Guinnessa w tenisie stołowym, który podczas Mistrzostw Polski Amatorów w Częstochowie w 2016r. ustanowił rekord Guinnessa w prędkości piłeczki pingpongowej osiągniętej po uderzeniu rakietą. Prędkość jego uderzenia zmierzona profesjonalnym radarem wyniosła 116 km/h (72.08 mph). Tym samym pobił poprzedni rekord Nowozelandczyka Larka Brandta, który prędkość 112,5 km/h (69.9 mph) uzyskał w 2003 r. podczas Worlds Fastest Smash Competition.

Sobotnie zmagania były bardzo interesujące i dostarczyły wielu emocji.
Nad sprawnym organizacyjnie przebiegiem zawodów pieczę sprawował Miłosz Gawrysiak – instruktor GCKSiR, który dokonał otwarcia zawodów, pogratulował wszystkim uczestnictwa i świetnej rywalizacji oraz wręczył puchary najlepszym zawodnikom turnieju.

Kolejna okazja, by zmierzyć się z innymi graczami przy stole pingpongowym już niebawem – w sobotę, 24 października w hali sportowej w Krośniewicach (ul. Łęczycka 19a). Do udziału w turnieju zaprasza organizator, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

zdgoogle 96dp zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here