UK Bookmakers

WALKING FUTBOL – DEBIUT

Justyna Szadkowska.

 DSC0417 copy18 września 2020r. na stadionie miejskim w Krośniewicach odbyło się spotkanie z animatorami nowej jak na warunki polskie dyscypliny sportowej, tzw. piłki nożnej chodzonej. Walking futbol, jako forma rekreacji ruchowej mniej intensywnej niż tradycyjna piłka nożna, przeznaczony jest dla osób w kategorii wiekowej +50. Dyscyplina powstała w 2011r. w angielskiej miejscowości Chesterfield. W Polsce zaczęto ją uprawiać w 2019 roku. 
Na spotkanie przybyło troje instruktorów z Łodzi. Na początku goście zaprezentowali krótką charakterystykę nowej odmiany futbolu. Następnie rozpoczął się trening. Podawano, przyjmowano, strzelano. Szczególnie panie bardzo zaangażowały się w zajęcia i uważały, aby za piłką nie biegać, a chodzić, gdyż jest to podstawowa zasada dyscypliny, zgodna zresztą z nazwą. Po krótkim doskonaleniu techniki nastąpiła gra szkolna na boisku o niepełnych wymiarach, po sześć osób w każdej drużynie. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, z zachowaniem zasad fair play. Bramki padały, ale nie były najważniejsze, więc chyba nikt nie zapamiętał wyniku. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa, wymieniano serdeczności i deklaracje o chęci udziału w tej formie rekreacji. W zajęciach czynnie uczestniczyło 9 osób z Krośniewic, w tym 6 zawodniczek i jeden zawodnik +50, a na trybunach pierwszy w Krośniewicach mecz walking futbolu obserwowała spora grupka mniej odważnych osób.
NIE PRZESTAJESZ GRAĆ W PIŁKĘ NOŻNĄ, GDY SIĘ STARZEJESZ…
STARZEJESZ SIĘ, GDY PRZESTAJESZ GRAĆ W PIŁKĘ NOŻNĄ…
Powyższe hasło – dewiza miłośników chodzonej piłki nożnej, można by rozciągnąć na wszelkie formy aktywności fizycznej. Ruch jest na pewno sposobem na zachowanie młodości i dobrej formy, a każdy jego rodzaj jest godny polecenia, także walking futbol. 
Spotkanie odbyło się z inicjatywy burmistrz Katarzyny Erdman, wsparcia merytorycznego udzielił łódzki oddział stowarzyszenia Walking Futbol Polska, delegując swoich instruktorów, a w zorganizowaniu treningu i meczu pokazowego pomogły Gminne Centrum, Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz Miejski Klub Sportowy Expom Krośniewianka.
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here