UK Bookmakers

Wieści sportowe z Krośniewic – start Czesława Błaszczyka w biegu na 100 kilometrów

Justyna Szadkowska.

FB IMG 1599937113544W dniach 28-30 sierpnia 2020r. w Pabianicach odbył się festiwal biegów ultra pod nazwą ABM Jędraszek Ultrapark Weekend. Na starcie supermaratonu, w którym biegacze musieli pokonać 100 km, nie zabrakło mieszkańca Krośniewic, ultramaratończyka Czesława Błaszczyka, pracownika firmy EXPOM.

Czesław Błaszczyk biega od lat i regularnie startuje w imprezach biegowych. Nie zawsze są to dystanse ultra, ale warto przypomnieć, że w ubiegłym roku krośniewiczanin brał udział w biegu czterdziestoośmiogodzinnym, pokonując w tym czasie 245,666 km. Zajął wówczas 10. miejsce w kategorii open i 2. w swojej kategorii wiekowej, czyli M 50.

Tym razem postanowił zmierzyć się z dystansem tylko (!) 100 km. Mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie imprezy biegowej w Pabianicach o godz. 8.00 w dniu 30 sierpnia zameldowało się 48 uczestników, a 44 z nich ukończyło bieg. Czesław Błaszczyk pokonał 100 km w czasie 10 godz. 30 min i 4 sek. Dało to 27. miejsce w kategorii open i 2. w kategorii M 50. Walka o 1. miejsce w kategorii wiekowej toczyła się do samego końca. Mimo znakomitego finiszu, z którego znany jest Czesław Błaszczyk, do pełni szczęścia zabrakło jedynie 19 sekund (!).

Na całej trasie biegu krośniewiczanin mógł liczyć na wszelką pomoc i doping swojego teamu – syna Marcina, brata Stanisława i przyjaciela Andrzeja.

Start Czesława Błaszczyka finansowo wsparło Stowarzyszenie Integracja Krośniewice.

google round logo zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here