UK Bookmakers

Święto Niepodległości – Msza św. w intencji Ojczyzny

Administrator.

 DSC0034Krośniewicka społeczność co roku 11 listopada spotyka się w kościele, by uczestniczyć we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Tak było i tym razem – różnorodne formy obchodów Święta Narodowego – sportowa (Bieg Niepodległości) i artystyczna (koncert Natchniony duchem polskości) zostały dopełnione uczestnictwem w wydarzeniu, które miało wymiar zarówno duchowy, jak i patriotyczny.

W koście spotkali się przedstawiciele władz samorządowych – przybyli burmistrz Katarzyna Erdman i radni Rady Miejskiej. Przybyły też poczty ze sztandarami Gminy Krośniewice, Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem, Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośniewicach. Licznie zgromadzili się mieszkańcy, którym drogie są sprawy kraju. Osoby wchodzące do kościoła otrzymywały kotyliony w barwach narodowych przygotowane w ramach działań świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach.

Wejście do świątyni pocztów sztandarowych oraz służby liturgicznej wraz z celebransem księdzem proboszczem Tomaszem Jackowskim było bardzo uroczyste i odbyło się w rytm dźwięku werbla. Ołtarz pięknie przystrojony biało czerwonymi kwiatami, z motywem orła w koronie, przez cały czas trwania liturgii przypominał zebranym o wyjątkowości święta.

Zanim rozpoczęto modlitwę, krośniewiczanie wzięli udział w akcji Niepodległa do hymnu. Waldemar Hyzopski – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośniewicach wraz z uczniami tej szkoły i przedszkolakami chętnymi do wspólnego śpiewania zaintonował Mazurka Dąbrowskiego. Przyłączyli się do nich wszyscy zebrani. Patriotyczny charakter miała też homilia wygłoszona przez księdza proboszcza Tomasza Jackowskiego, który wspominał o roli hymnu, mówił o ofierze naszych przodków i o naszych zadaniach jako ich spadkobiercach. 

Oprawę liturgii przygotował chór A’cappella pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej. Akompaniował Zbigniew Merecki. Po zakończeniu wspólnej modlitwy chórzyści wykonali kilka pieśni patriotycznych – z okresu walki o niepodległość i współczesnych, aby również poprzez śpiew uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

 google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here