UK Bookmakers

IX Krośniewicki Bieg Rekreacyjny – Bieg Niepodległości

Administrator.

 DSC0661W piątek, 8 listopada 2019r. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zorganizowało cykliczny bieg rekreacyjny na krótkim dystansie, przeznaczony przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Krośniewice. W biegu uczestniczył także radny Andrzej Bonawenturczak. Celem wydarzenia było sportowe uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. W tegorocznej, 9. już edycji biegu wzięło udział 74 uczestników. 

Trasa liczyła 1,7 km i wiodła chodnikami ulic miasta – Kwiatową, Targową, 3 Maja, Poznańską, Łęczycką, Polną. Bieg miał charakter rekreacyjny, łączył elementy zdrowego stylu życia i promocję aktywności fizycznej, będąc jednocześnie formą upamiętnienia 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Liczył się sam udział, pokonanie trasy, bowiem uczestnicy nie rywalizowali o miejsca. Każdy z biegaczy otrzymał na starcie pamiątkową koszulkę sportową z grafiką zaprojektowaną przez GCKSiR oraz – po ukończeniu biegu – notes z ekologicznego papieru, opatrzony hasłem „100% trzeźwości – 100% możliwości!”. Pakiety startowe zostały sfinansowane z dotacji Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

O godz. 10.40 kierownik hali Miłosz Gawrysiak przywitał wszystkich uczestników biegu, przedstawił program imprezy, omówił regulamin, wspomniał o korzyściach płynących z biegania i wszelkich form ruchu oraz o negatywnym wpływie alkoholu na zdrowie i kondycję. Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach Waldemar Pietrzak, który wspomniał o tradycji krośniewickich biegów, nadmienił skąd wzięła się sama idea imprezy, podkreślił patriotyczny kontekst wydarzenia oraz przeprowadził rozgrzewkę. Chwilę później uczniowie ZS nr 1 w Krośniewicach wraz z dyrektorem, nauczyciele i pozostałe zgromadzone osoby przyjęły postawę zasadniczą i odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się w ten sposób do akcji ,,Szkoła do hymnu”. Biegaczy dopingowała i wspierała kadra LO oraz uczniowie klasy VIc Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z nauczycielem Pawłem Górnikiem. Publiczność utworzyła szpaler na miejscu startu i mety, a kotyliony w biało- czerwonych barwach przypięte do ubrań kibiców podkreślały uroczysty charakter Biegu Niepodległości.

GCKSiR w Krośniewicach jak co roku mogło liczyć na pomoc organizacyjną nauczycieli wychowania fizycznego obu krośniewickich szkół – Anny Gabrychowicz, Agnieszki Kamińskiej oraz dyrektora Waldemara Pietrzaka, którzy pobiegli wraz z młodzieżą. Czoło biegu dotarło do mety w niespełna 7,5 min. Na uznanie zasługuje Igor Fibich z klasy IVa szkoły podstawowej – utrzymał on tempo najszybciej biegnących zawodników i dotarł na metę wraz z licealistami, jako czwarty (brawa za szybkość, wytrzymałość i ambicję!).

Bieg został przeprowadzony przy współpracy z Komisariatem Policji w Krośniewicach, dzięki czemu wszyscy biegacze byli bezpieczni na trasie. Zadbano również o bezpieczeństwo zdrowotne uczestników (karetka pogotowia przemieszczała się za peletonem). Wszyscy w pełni zdrowia dotarli do mety, nikt nie odniósł kontuzji i nie wymagał znacznej pomocy medycznej. Po zakończeniu biegu uczestnicy mogli poczęstować się gorącymi napojami i wzmocnić siły batonikiem energetycznym.

GCKSiR dziękuje za pomoc w realizacji przedsięwzięcia następującym osobom oraz instytucjom:

  • Panu Dyrektorowi Waldemarowi Pietrzakowi – za fachowo poprowadzoną rozgrzewkę, słowa zachęty oraz własny przykład aktywnego biegacza;

  • Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 – za współpracę organizacyjną;

  • Nauczycielom wychowania fizycznego – Paniom Annie Gabrychowicz i Agnieszce Kamińskiej – za aktywną postawę i niezawodność;

  • Nauczycielom Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach oraz uczniom klasy VIc– za kibicowanie z uśmiechem;

  • Panom Komendantom Komisariatu Policji w Krośniewicach – Dariuszowi Bujalskiemu i Januszowi Osowskiemu za profesjonalną pomoc w zabezpieczeniu trasy;

  • Wszystkim uczestnikom biegu – za liczny udział i dobrą atmosferę.

zdgoogle 96dp zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here