UK Bookmakers

Nowe wyposażenie hali sportowej

Administrator.

20191107 183538Hala sportowa w Krośniewicach, administrowana przez GCKSiR,  jest coraz bardziej bezpieczna dla osób uprawiających sport, poprawia się też jej estetyka. Kto bywa w obiekcie, z pewnością zauważył zmiany. 

W 2016 i 2017 roku z funduszy własnych gminy oraz pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki zamontowano nową podłogę o konstrukcji legarowej, z bardzo dobrej klasy certyfikowaną nawierzchnią firmy Gerflor, co w diametralny sposób wpłynęło na jakość amortyzacji. Oświetlenie halogenowe wymieniono na ledowe – bardziej oszczędne i lepszej jakości. Zamontowano również dodatkową nagrzewnicę. Realizacja projektu kosztowała ok. 400 tys. zł, przy czym 50 % kosztów przekazało ministerstwo.

W ubiegłym roku GCKSiR przygotowało wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, którego celem było zdobycie środków na wymianę wyposażenia. Połatane piłkochwyty i zużyte siatki grodzące wyraźnie kontrastowały z odnowionym wnętrzem, a trybuny – bardzo ciężkie i niesprawne – nie nadawały się do użytkowania na legarowej konstrukcji podłogi. Okazało się jednak, że wniosek nie zyskał aprobaty, więc nowego wyposażenia wówczas nie zakupiono.

W tym roku Urząd Miejski w Krośniewicach ponownie podjął próbę pozyskania środków z Urzędu Marszałkowskiego. Tym razem starania zakończyły się sukcesem i przyznane fundusze w wysokości 60 tys. można było spożytkować na zakupienie nowego wyposażenia (ze środków własnych samorządu dołożono niespełna 38 tys. zł). Po wypełnieniu procedur przez Urząd Miejski nastąpiła realizacja projektu. W ciągu kilku dni zawisły nowe piłkochwyty i siatki grodzące, zdemontowano stare trybuny, a w ich miejsce zainstalowano nowe, lekkie, estetyczne, z atestowanymi siedziskami. Nowe, sprawnie działające kotary pozwolą na sprawniejszą organizację lekcji wychowania fizycznego w hali sportowej, gdyż możliwe jest prowadzenie zajęć dla trzech klas jednocześnie w trzech odrębnych sektorach. Natomiast nowe trybuny nadały wnętrzu nowoczesnego wyglądu, są bardziej praktyczne, lżejsze, prostsze w obsłudze. Odpowiednia konstrukcja pozwala na łatwe ich składanie, co z kolei umożliwia zmianę ustawienia oraz zapewnia możliwość dokładnego czyszczenia podłogi. 

Dzięki modernizacji w hali zwiększył się komfort uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Użytkownicy chwalą pozytywne skutki realizacji projektów. Poprawa warunków gry zapewne przyczyni się do jeszcze lepszych wyników naszych sportowców.

Hala sportowa ma już 17 lat, za rok osiągnie pełnoletność. Dobrze, że przed swoimi urodzinami przeszła pierwszy lifting. Do pełni szczęścia brakuje klimatyzacji. Wszyscy użytkownicy obiektu wiedzą, że późną wiosną czy latem trzeba zmagać się z upałem, bowiem cienkie poszycie sprawia, że wnętrze bardzo szybko nagrzewa się w słońcu. Może uda się i na ten cel pozyskać środki? Niestety, inwestowanie w obiekty sportowe wymaga zapewnienia wkładu własnego w wysokości od 25 do 50 % ogólnej kwoty kosztów. Tak więc trzeba nie tylko pisać projekty, ale też posiadać odpowiednie środki w samorządowej kasie, by wydatkować je na ten cel. A w Krośniewicach potrzeba inwestycji sportowych – brakuje boiska dla szkół, a stadion od dawna wymaga gruntownego remontu (zrealizowano tylko pierwszy z dwóch zaplanowanych etapów – dokonano renowacji płyty boiska do piłki nożnej, zbudowano boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, wybudowano skatepark i tor BMX).

W zmodernizowanej hali przyjemniej uprawiać sport, przyjemniej uczestniczyć w lekcjach. Wiele teraz zależy od tego, jak użytkownicy będą korzystali z odnowionego obiektu. Bezwzględnie należy przestrzegać zmiany obuwia, nie wolno po nawierzchni poruszać się w butach na obcasach. Kupując nowe buty sportowe, trzeba pamiętać, aby były one miękkie, z jasnymi podeszwami (nie bez przyczyny noszą one nazwę ,,halówek”). Trzeba z uwagą przesuwać siatki grodzące i piłkochwyty, aby nie uszkodzić mocowania. Odpowiedzialne korzystanie z obiektu, z poszanowaniem wyposażenia, zapewni użytkownikom komfort uprawiania sportu przez wiele lat. Warto.

 

zdgoogle 96dp zdjęcia

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here