UK Bookmakers

XXIV Olimpiada Przedszkolaków

Administrator.

 DSC0095Od 24 lat niedzielny poranek w najbliższym sąsiedztwie Dnia Dziecka upływa krośniewickim przedszkolakom pod znakiem sportu. Po raz pierwszy w życiu stają wówczas do zmagań w konkurencjach lekkoatletycznych i walczą o medale jak dorośli sportowcy, dając z siebie wszystko, a potem mogą napawać się sukcesem, stojąc na podium, pochylając głowę do dekoracji i odbierając pierwszą w życiu sportową nagrodę – medal. W tym roku przedszkolaki spotkały się w hali sportowej GCKSiR 2 czerwca o godz. 9.00, rozpoczynając tym samym drugi dzień programu Dni Krośniewic.

Swój udział w zawodach zgłosiło w tym roku 130 przedszkolaków reprezentujących Przedszkole Miejskie w Krośniewicach (100), Przedszkole przy Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem (20) i Przedszkole w Ostrowach (10). Sportowcy uroczyście wkroczyli do hali wraz ze swoimi wychowawcami, a były to następujące grupy:
Motylki – wychowawca Krystyna Marciniak,
Krasnoludki – opiekun Anna Grzebielucha,
Biedronki – wychowawca Joanna Suska-Wojnowska,
Żabki – wychowawca Patrycja Łazińska,
Słoneczka – wychowawca Aneta Kotkowska,
Przedszkole w Nowem – wychowawca Joanna Robakowska,
Przedszkole w Ostrowach – wychowawca Karolina Dziewierska.

Przedszkolaki i kibicujące im rodziny powitała burmistrz Katarzyna Erdman, życząc zawodnikom udanych startów sportowych i dobrej zabawy.

Kolejnym punktem uroczystego otwarcia zawodów było zapalenie znicza. Jest  to bardzo ważny, symboliczny element obrzędu olimpijskiego. Ogień na igrzyskach, w których uczestniczą dorośli, jest zapalany w pierwszym dniu zawodów i płonie aż do ich zakończenia. Krośniewicka olimpiada także rozpoczęła się od tej ceremonii, a znicz tym razem zapaliła Lena Marciniak z tatą Tomaszem.

W czasie ceremonii otwarcia igrzysk, w których uczestnicą dorośli, składana jest przysięga. W imieniu uczestników wypowiada ją wybrany zawodnik i sędzia z kraju w którym odbywa się olimpiada. Złożenie przysięgi w imieniu uczestników zawodów to wielkie wyróżnienie dla sportowca. Tekst przysięgi w imieniu zawodników w tym roku odczytał Gabryś Jędrzejczak.

Krośniewickie olimpiady mają swój hymn. Dla uszanowania symbolicznego znaczenia tej pieśni wszyscy zebrani przyjęli postawę zasadniczą, a przedszkolaki odśpiewały hymn specjalnie napisany na okoliczność dorocznych zmagań sportowych. Po tej podniosłej chwili nastąpiło wygłoszenie formuły otwarcia, którą wypowiedziały wspólnie burmistrz Katarzyna Erdman, dyrektor Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach Iwona Szczygieł i dyrektor GCKSiR Małgorzata Przygodzka.

Po zakończeniu ceremonii otwarcia przedszkolaki przystąpiły do rywalizacji. Tradycyjnie (z podziałem na dziewczęta i chłopców) uczestniczyły w konkurencjach biegowych – na dystansie 30m i 100m, technicznych – rzut piłką tenisową, skok w dal z miejsca oraz w konkurencjach zespołowych – bieg sztafetowy, bieg z tatą lub z mamą. Sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego – Anna Gabrychowicz (sędzia główny zawodów), Tomasz Marciniak i Łukasz Marciniak, a w roli asystentów wystąpili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach oraz pracownicy GCKSiR.

Gdy zmagania szczęśliwie dobiegły końca (nie odnotowano żadnej kontuzji), przystąpiono do dekoracji zwycięzców w poszczególnych konkurencjach. Medale i dyplomy wręczały burmistrz Katarzyna Erdman oraz dyrektor Przedszkola w Ostrowach Marzena Zwierzchowska. Zwycięzcy konkurencji z ochotą pozowali do zdjęć, a gdy wręczono wszystkie puchary, wszystkie, medale, wszystkie dyplomy (otrzymał każdy uczestnik zawodów), można było przywitać się z Minionkiem, sfotografować, poczęstować czymś słodkim i… zasiąść na trybunach, tym razem w roli kibica, bo tuż po zakończeniu olimpiady rozegrano mecz Samorządowcy kontra Mundurowi.

Za rok XXV Olimpiada Przedszkolaków. Piękna lokalna tradycja zmagań sportowych najmłodszych członków naszej społeczności wówczas będzie rozgrywana w roku olimpijskim – niespełna dwa miesiące później dorośli sportowcy będą rywalizować w Tokio. Na pewno jubileusz wymaga szczególnej oprawy, a powrót do początków jest nieunikniony i jakże ważny – to będzie podróż nie tylko do dzieciństwa (własnego, naszych dzieci czy wnuków), ale też otwarcie pięknej karty w dziejach lokalnej społeczności, którą warto przy tej okazji ponownie przeczytać – z sentymentem i świadomością, że z dziecięcej olimpiady naprawdę trafia się na prawdziwe stadiony i na prawdziwe igrzyska. Ale o tym za rok…

WYNIKI KONKURENCJI SPRAWNOŚCIOWYCH XXIV OLIMPIADY PRZEDSZKOLAKÓW:
1) BIEG NA 30 METRÓW
dziewczęta:
I – Julia Pląskowska – 6,96 s
II – Julia Zaroślak – 7,27 s
III – Lena Dyszkiewicz – 7,45 s
chłopcy:
I –Wojciech Sarnowski – 7,03 s
II – Konrad Zawadzki – 7,15 s
III – Maksymilian Bobrowski – 7,30 s

2) RZUT PIŁECZKĄ TENISOWĄ
dziewczęta:
I – Natalia Cieślińska – 11,00 m
II – Maja Włodarczyk – 10,00 m
III – Amelia Dąbrowicz – 9,00 m
chłopcy:
I – Jan Szymański – 14,00 m
II – Kacper Marciniak – 12,00 m
III – Wojciech Chrzanowski – 11,00 m

3) SKOK W DAL Z MIEJSCA
dziewczęta:
I – Natalia Jędrzejczak – 1,44 m
II – Lena Dyszkiewicz – 1,29 m
III – Lena Marciniak – 1,20 m
chłopcy:
I – Oskar Kotlecki – 1,42 m
II – Sebastian Tomczyk – 1,41 m
III – Filip Dziwirski –1,34 m

4) BIEG NA 100 METRÓW
dziewczęta:
I – Natalia Jędrzejczak – 17,93 s
II – Natalia Cieślińska – 18,17 s
III – Antosia Szałańska – 18,43 s
chłopcy:
I – Sebastian Tomczyk –18,16 s
II – Wojciech Chrzanowski – 18,35 s
III – Jan Szymański – 18,46 s

5) BIEG RODZINNY: PRZEDSZKOLAK Z MAMĄ I PRZEDSZKOLAK Z TATĄ
Bieg z mamą:
I – Dziewierska Lena 37,61 s
II – Natalia Cieślińska 37,70 s
III – Dziwirski Fillip 15,41 s
Bieg z tatą:
I – Sebastian Tomczyk 29,10 s
II – Natalia Jędrzejczak 32,02 s
III –Alicja Hyzopska 33,55 s

6) BIEG SZTAFETOWY – 5 SZTAFET PO 10 OSÓB (5 chłopców i 5 dziewczynek)
I – Biedronki
II – Ostrowy
III – Nowe
IV – Motylki
V – Krasnoludki

zdgoogle 96dp   zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here