UK Bookmakers

XV Mistrzostwa Krośniewic w Futsalu

Administrator.

 DSC0578W sobotę, 15 grudnia 2018 roku Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zorganizowało XV Mistrzostwa Krośniewic w Futsalu o Puchar Burmistrza Krośniewic – imprezę sportową wpisaną na stałe do kalendarza pracy hali sportowej. Turniej jest kierowany szczególnie do miejscowych zawodników, ale corocznie przyciąga sympatyków halowej odmiany piłki nożnej także spoza gminy. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonały burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka, które życzyły zawodnikom zmagań z poszanowaniem zasad fair play, bezpiecznej, bezkontuzyjnej gry oraz samych sportowych sukcesów.

W tegorocznej edycji wzięło udział 5 drużyn, w tym 3 zespoły gości – z Krzesina, Wojszyc i Kutna oraz dwa złożone z miejscowych graczy. W drodze losowania dokonanego przez kapitanów poszczególnych drużyn w grupie A znalazły się następujące drużyny: WŁADCY KROŚNIEWIC i MMS KUTNO. Natomiast w grupie B zagrały zespoły: KS WOJSZYCE, HYZIO TEAM i FC KRZESIN.

Rozgrywki zainaugurowano o godz. 10.30. Rywalizacja w grupach prowadzona była systemem ,,każdy z każdym”. Mecze drużyn z poszczególnych grup odbywały się naprzemiennie, aż do wyłonienia półfinalistów. Pierwsze spotkanie rozpoczęły drużyny z grupy B. Na każdy pojedynek pomiędzy zespołami składały się dwie 10- minutowe połowy, ze zmianą stron przez drużyny. Po rozegraniu 4 spotkań z pierwszego miejsca w grupie A do półfinału zakwalifikowała się drużyna WŁADCÓW KROŚNIEWIC, a  drugie miejsce w tej samej grupie zajął zespół MMS KUTNO. W grupie B pierwsze miejsce wywalczyła drużyna HYZIO TEAM, a drugie zespół FC KRZESIN. W kolejnym etapie rozgrywek przeciwnicy zostali zestawieni krzyżowo (pierwsza drużyna z grupy A zmierzyła się z drugą drużyną z grupy B, zwycięzca z grupy B ze zdobywcą drugiej lokaty w grupie A). Do finału przeszły drużyny HYZIO TEAM i WŁADCY KROŚNIEWIC, tak więc kulminacyjny mecz turnieju to swoiste derby naszego miasta, rozstrzygnięte na korzyść dla HYZIO TEAM (1:0). Drugą lokatę zdobyli WŁADCY, natomiast w meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny MMS KUTNO i FC KRZESIN – wygrali kutnianie.

W drużynie FC KRZESIN wystąpił Jakub Czuba, najlepszy bramkarz turnieju, którego umiejętności doceniła komisja, w skład której weszli sędzia turnieju i organizatorzy. Królem strzelców został Dawid Duczyński – reprezentant drużyny HYZIO TEAM, zdobywca 9 bramek dla swojego zespołu. Natomiast najlepszym zawodnikiem XV Mistrzostwa Krośniewic w Futsalu o Puchar Burmistrza Krośniewic został Jakub Kłosiński z drużyny WŁADCÓW KROŚNIEWIC.

Puchary, statuetki i dyplomy zwycięskim drużynom oraz wyróżniającym się zawodnikom wręczyli burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman oraz kierownik hali sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach Miłosz Gawrysiak. Turniej poprowadzili Paweł Górnik oraz Miłosz Gawrysiak. Mecze były sędziowane przez Mirosława Krzymińskiego – doświadczonego arbitra, który wielokrotnie pełnił tę funkcję w czasie rozgrywek organizowanych przez GCKSiR, a wspierał go Adam Molik – sędzia liniowy turnieju.

Zawodnicy, zgodnie z życzeniami usłyszanymi na wstępie, przestrzegali zasad fair play, wszystkie mecze odbywały się w duchu uczciwej walki, a pojedynki miały wyłącznie podłoże sportowe. Jest to niezwykle ważny aspekt zawodów, bo kultura i rozwaga na boisku nie gwarantują jeszcze wygranej, ale na pewno przegrywa ten, kto nie potrafi powściągnąć emocji lub wykorzystuje inne, niesportowe formy dla osiągnięcia celu. Z satysfakcją można odnotować, że 39 uczestników sobotniego turnieju to zawodnicy, którzy czerpali przyjemność z gry i ambitnie walczyli o punkty dla swoich drużyn. Powrócili do domów usatysfakcjonowani i z dobrymi wspomnieniami, choć nie każda drużyna zdobyła puchar – jak to bywa w sporcie. Takie turnieje GCKSiR bardzo lubi organizować!

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here