UK Bookmakers

8. Krośniewicki Bieg Rekreacyjny – Bieg Niepodległości

Administrator.

 DSC0318"Jeszcze Polska nie zginęła, póki my biegniemy!"

W niedzielę, 30 września 2018 r. przy przepięknej jesiennej aurze w odbył się 8. Krośniewicki Bieg Rekreacyjny. Trasa wiodła ulicami miasta – Kwiatową, Targową, gen. Sikorskiego, Poznańską, Łęczycką, Polną. Jedyny bieg organizowany w Krośniewicach w tym roku upamiętnił patriotyczne święto – 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Piękna inicjatywa, łącząca elementy zdrowego stylu życia i promocję aktywności fizycznej, będąca jednocześnie formą upamiętnienia Święta Narodowego Polaków przyciągnęła grupę miłośników amatorskiego i kwalifikowanego biegania. Grupa biegaczy licząca 60 osób pokonała trasę długości ok. 2,5 km. Start i meta biegu znajdowały się na parkingu przy hali sportowej GCKSiR w Krośniewicach (ul. Kwiatowa). Bieg został przeprowadzony przy częściowo zamkniętym ruchu drogowym i miał charakter rekreacyjny. Liczył się sam udział, pokonanie trasy, bowiem uczestnicy nie rywalizowali o miejsca.

Każdy z biegaczy otrzymał na starcie pamiątkową koszulkę sportową z grafiką zaprojektowaną przez GCKSiR oraz czapkę z daszkiem opatrzoną hasłem „Patrzę trzeźwo na życie” ufundowaną z dotacji Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zapisy na bieg prowadzono wcześniej w hali sportowej GCKSiR oraz kontynuowano przed biegiem. O godz. 9:40 kierownik hali Miłosz Gawrysiak przywitał wszystkich uczestników biegu, przedstawił program imprezy, omówił regulamin, wspomniał o pozytywnym wpływie biegania i wszelkich form ruchu na zdrowie oraz o negatywnych skutkach nadużywania alkoholu. Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach Waldemar Pietrzak, który wspomniał o tradycji krośniewickich biegów, nadmienił skąd wzięła się sama idea imprezy i podkreślił patriotyczny kontekst tegorocznego biegu. Waldemar Pietrzak przeprowadził również rozgrzewkę dla zawodników.

Bieg został przeprowadzony przy współpracy z Komisariatem Policji w Krośniewicach, dzięki czemu wszyscy biegacze byli bezpieczni na trasie. Zadbano również o bezpieczeństwo zdrowotne uczestników (karetka pogotowia przemieszczała się za peletonem). Wszyscy w pełni zdrowia dotarli do mety, nikt nie odniósł kontuzji i nie wymagał pomocy medycznej. Po zakończeniu biegu uczestnicy mogli poczęstować się gorącymi napojami i wzmocnić siły batonikiem energetycznym.

GCKSiR dziękuje za pomoc w realizacji przedsięwzięcia:

- Panu Dyrektorowi Waldemarowi Pietrzakowi – za fachowo poprowadzoną rozgrzewkę, słowa zachęty oraz własny przykład aktywnego biegacza;

- Nauczycielom wychowania fizycznego – Paniom Annie Gabrychowicz i Jolancie Pietrzak – za społeczną postawę i niezawodność;

- Panom Komendantom Komisariatu Policji w Krośniewicach – Dariuszowi Bujalskiemu i Januszowi Osowskiemu za profesjonalną pomoc w zabezpieczeniu trasy;

- Wszystkim Uczestnikom biegu – za liczny udział i dobrą atmosferę; Jeszcze Polska nie zginęła, póki my biegniemy!

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here