UK Bookmakers

Pierwszy występ najmłodszych krośniewickich softballistek na mistrzostwach

Justyna Szadkowska.

IMAG0678W dniach 1-3 czerwca na obiektach Małej Ligi Bseballowej w Kutnie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Softballu. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn, w tym zawodniczki uprawiające tę dyscyplinę w Krośniewicach. Jest to zespół, który rozpoczął treningi we wrześniu 2017 r., wraz z początkiem tego roku szkolnego (przypomnijmy: znana wszystkim drużyna Steel Angels występuje w kategorii juniorek). Najmłodsze krośniewickie softballistki przyjęły nazwę Dark Witches i pod tą nazwą zaliczyły swój pierwszy występ na imprezie sportowej o mistrzowskiej randze.

Turniej rozegrany został systemem ,,każdy z każdym”, więc w ciągu trzech dni drużyna wystąpiła w 4 meczach. Pierwszego dnia odbył się pojedynek z drużyną z Żor, niestety przegrany 15 do 2. Jak się okazało na koniec, Żory to zwycięzca całego turnieju. Po noclegu w hotelu Małej Ligi zawodniczki z pozytywnym nastawieniem rozpoczęły drugi dzień zmagań. Na początek rozegrały pojedynek z Kutnem. Był to równy mecz, lecz konfrontacja z bardziej doświadczonym zespołem zakończyła się przegraną 17 do 10. Kolejne spotkanie tego samego dnia to starcie z drużyną z Jastrzębia Zdroju, również przegrane 10 do 0. Dziewczęta jednak nie załamały się i kończyły drugi dzień zawodów bogatsze o wiele doświadczeń związanych z grą. W niedzielę rozegrały swój ostatni mecz – z drużyną Sówek Czernikowo i o mały włos nie udało im się ograć brązowych medalistek tych zawodów, gdyż mecz zakończył się wynikiem 15 do 11 dla Czernikowa. No cóż, początki w sporcie bywają trudne. Trzeba uczyć się nie tylko zasad nowej gry i zdobywać doświadczenie, ale też przygotowywać się do porażek. Najważniejsze, żeby gra sprawiała radość. Przed drużyną Dark Witches na pewno rysuje się przyszłość, w której nie zabraknie radosnych zwycięstw.
Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych:
1. Gepardy Żory,
2. MKS Kutno,
3. Sówki Czernikowo,
4. Jastrzębie Zdrój,
5. Dark Witches.
Drużyna wystąpiła w składzie: Ewelina Smolarska, Wiktoria Gabrychowicz, Natalia Pewińska, Wiktoria Gąsiorowska, Julia Rogowska, Justyna Ciesielska, Dżesika Zagajewska, Julia Morusgała, Weronika Rosiak, Sandra Borzuchowska. Trenerami są Marcin Durka i Rober Matecki.

 

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here